– Jestem otwarty na współpracę z firmami ceniącymi jakość i wnikliwość. Moja decyzja jest całkowicie niezależna od decyzji innych dziennikarzy i została podjęta wcześniej – tłumaczy nam Styczyński, nie podając szczegółów. Jest jednak kolejnym dziennikarzem kończącym pracę dla „DGP”. Pod koniec grudnia decyzję o odejściu z redakcji ogłosiła Agata Szczepańska zajmująca się tematyką zdrowotną.
Jakub Styczyński od wielu lat zajmuje się tematyką ochrony własności intelektualnej. W 2017 roku razem z Patrykiem Słowikiem otrzymał Grand Press za cykl artykułów „Bezprawie. Sieci apteczne od środka”, w którym na łamach „DGP” opisali biznes apteczny, jego mroczną stronę i wielkie pieniądze, które sprawiają, że państwowi kontrolerzy są bezradni.
Jakub Styczyński mówi, że nie ma konkretnych planów zawodowych po odejściu z „DGP”. Z kolei Agata Szczepańska, która pozostanie w redakcji tylko do końca stycznia, przechodzi do serwisu Cowzdrowiu.pl, gdzie obejmie stanowisko wicenaczelnej. Z „DGP” związana była od pięciu lat, a od trzech kierowała działami samorząd i administracja oraz kadry i płace.
„Chcę więcej pisać i chcę więcej zajmować się tematyką zdrowotną” – w ten sposób Agata Szczepańska uzasadnia powód odejścia z redakcji „Dziennika Gazety Prawnej”.
Jak zapewnia „Presserwis” Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego tego tytułu, transfery Szczepańskiej i Styczyńskiego „nie są wyrazem zwolnień lub ruchów strategicznych wydawnictwa”. – To nie wpisuje się w sytuację innych redakcji, które dokonują teraz zwolnień i ograniczeń. Chcielibyśmy mieć jak najwięcej dziennikarzy i to jak najlepiej zarabiających, choć to nie zawsze jest możliwe – zaznacza Tejchman.
Jak z kolei podkreśla Dominika Sikora-Malicka, zastępczyni redaktora naczelnego „DGP”, Agata Szczepańska i Jakub Styczyński „odchodzą na własną prośbę i szukają nowych wyzwań zawodowych”.
Według danych PBC za trzeci kwartał 2022 roku „Dziennik Gazeta Prawna” był piątym najbardziej popularnym dziennikiem ogólnopolskim. Jego średnia sprzedaż wyniosła 29 779 egz., z czego 13 634 to wydania drukowane i 16 144 to e-wydania.