W wyborach wzięło udział 268 z 396 pracowników PAP. W wyniku wyborów do Rady Pracowników PAP weszło troje dotychczasowych jej członków: Marek Błoński, korespondent PAP na Śląsku i przewodniczący zakładowej „Solidarności”, Aleksander Główczyński – dziennikarz społeczny z wieloletnim stażem i Monika Wiśniewska, dotychczasowa przewodnicząca rady, która w PAP zajmuje się multimediami. Nowymi członkami w składzie rady są Paweł Kostrzewa, handlowiec z zespołu sprzedaży serwisów i Robert Żukowski – przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników PAP.
Kadencja rady potrwa cztery lata.
PAP drugi raz przeprowadził wybory do rady pracowników za pośrednictwem systemu Głosuj24. Poprzednie wybory do Rady Pracowników Polskiej Agencji Prasowej odbyły się w styczniu 2019 roku.
Według prawa rada pracowników ustala z pracodawcą zasady i tryb przekazywania informacji i przeprowadzania konsultacji oraz tryb rozstrzygania kwestii spornych. Pracodawca ma obowiązek informowania rady pracowników o swojej działalności i sytuacji ekonomicznej oraz przewidywanych w tym zakresie zmianach, stanie struktury i przewidywanych zmianach zatrudnienia oraz działaniach mających na celu utrzymanie poziomu zatrudnienia, a także o działaniach, które mogą powodować istotne zmiany w organizacji pracy lub podstawach zatrudnienia. W tych sprawach rada ma prawo przedstawienia swojej opinii.