E-Journalism Academy Camp 2022 to zorganizowany po raz drugi w Mielcu na Podkarpaciu projekt, który ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych dziennikarzy pracujących w mediach internetowych.
W czasie 40 godzin zajęć prowadzonych przez 5 dni dziennikarze nie tylko słuchali wykładów, ale też brali udział w zajęciach warsztatowych. Dowiedzieli się, jak stworzyć intrygujący materiał, oraz jak pisać i przygotować jakościowe treści na potrzeby internetu. Poznali też warsztat fotoreporterski, zasady obróbki zdjęć i ich prezentacji w internecie.
Jak podkreśla Bogdan Rojkowicz, szef wydawnictwa Korso i organizator obozu, E-Journalism Academy Camp to nie tylko nauka, ale również czas na integrację dziennikarzy z różnych części Polski. W szkoleniu brali bowiem udział dziennikarze m.in. z „Życia Kalisza”, portali Ślązag.pl czy Moja Ostrołęka, rozgłośni Radio Malbork czy Radio Tczew, ale pojawili się też przedstawiciele dużych wydawców: Gazety.pl czy należącego do wydawnictwa Bauer portalu Sprawdzone.pl.
Kolejną, całkowicie darmową, odsłonę obozu zaplanowano na przyszły rok, ale już z początkiem października ruszą zajęcia E-Journalism University – całorocznego projektu podzielonego na 3 trymestry. To oferta zajęć online w ponad 20 zakresach tematycznych obejmujących szeroko pojęte dziennikarstwo internetowe. Zajęcia są przeznaczone dla dziennikarzy i wydawców.
W listopadzie natomiast darmowe szkolenia dla dziennikarzy lokalnych i redaktorów z udziałem Ewy Ewart, Magdaleny Rigamonti, Andrzeja Andrysiaka, Jacka Pawłowskiego rozpocznie w ramach projektu Media Forum Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.