Prezes spółki Piotr Czajkowski informuje, że wniosek w tej sprawie został złożony w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. – Jesteśmy w tej chwili jedynym radiem z Nysy, a skoro jesteśmy radiem lokalnym, to oczywiste, że chcemy nazywać się zgodnie z identyfikacją miejsca, w którym nadajemy – tłumaczy Czajkowski.
Radio ONY Nysa nadaje od 2016 roku.
Z końcem lipca nadawanie musiało zakończyć Radio Nysa FM, należące do przedsiębiorcy Krzysztofa Rzepczyka. Rozgłośnia nie wystąpiła w terminie do KRRiT o przedłużenie koncesji. Krajowa Rada rozpisała konkurs na częstotliwość 103,6 MHz, zajmowaną obecnie przez Radio Nysa FM.
Krzysztof Rzepczyk startuje w postępowaniu poprzez spółkę World Development z Radiem Nysa 103,6 FM. Radio o nazwie Radio Nysa 103,6 FM chce też nadawać spółka Radio Nyska, należąca do Piotra Mazura. Spółka Media Format Plus (właścicielem jest Artur Ogurek, członek rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK) zaproponowała stworzenie Radia Nysa PL, Decarbonica (należy do przedsiębiorcy Mariusza Naliborskiego z Nysy) – Twoje Radio Nysa, a lekarka Elżbieta Pudło – Inne Radio w Nysie (ma już Inne Radio w Głuchołazach w woj. opolskim). W konkursie startują też Eurozet z Meloradiem i Antyradiem, Radio Park z Kędzierzyna-Koźla, Radio Silesia z Katowic i Radio Vanessa z Raciborza.