Ukraińcy podziękowali za gościnę w Domu Dziennikarza

Ukraińcy gościli w Kazimierzu od początku marca

Wojenni uchodźcy z Ukrainy podziękowali za gościnę w Domu Dziennikarza w Kazimierzu. Przebywali tam od początku marca do drugiej połowy czerwca.

Ukraińcy zostali przyjęci w Domu Dziennikarza wkrótce po wybuchu wojny w Ukrainie. Przez trzy i pół miesiąca przebywało tam od 120 do 140 osób, w tym grupa 60 wychowanków domu dziecka w Mariupolu. Dzieci opuściły Dom Dziennikarza jako pierwsze i postanowieniem władz ukraińskich trafiły do Szwajcarii. Ostatni ukraińscy mieszkańcy ośrodka zmienili lokum pod koniec czerwca.

Teraz przysłali list z podziękowaniami dla pracowników Domu Dziennikarza. „Dom Pracy Twórczej SDP przy ulicy Małachowskiego 17 natychmiast otworzył ramiona dla wszystkich potrzebujących schronienia i pomocy! (…) Z całą pewnością, dyrektorowi hotelu Darkowi Popławskiemu i pracownikom, nie zawsze było łatwo. Ale oni zrobili wszystko, abyśmy otrzymali: bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie, pomoc humanitarną, wolontariat i poradnictwo, opiekę społeczną, całodobową pomoc ze strony administracji, a nasze dzieci – miały możliwość bezpłatnej nauki w miejscowej szkole!” – napisali m.in. Ukraińcy w liście cytowanym na stronie internetowej SDP.

W tej chwili Dom Pracy Twórczej SDP pracuje w normalnym trybie i przyjmuje gości.