Magdalena Drohomirecka prowadzi „Klub Trójki” i nową audycję w PR24

Magdalena Drohomirecka

Do grona gospodarzy „Klubu Trójki” w Programie III Polskiego Radia dołączyła Magdalena Drohomirecka. Ponadto Drohomirecka zaczęła prowadzić cykl „Dziedzictwo współczesności” w Polskim Radiu 24.

Magdalena Drohomirecka prowadzi głównie wydania „Klubu Trójki” o tematyce historycznej. Pozostałymi gospodarzami audycji są reżyser i dokumentalista Arkadiusz Gołębiewski (pierwszy raz pojawił się na antenie wiosną ub.r.), Monika Małkowska, historyk Piotr Gontarczyk (też od wiosny ub.r.), Tomasz Zapert (od jesieni ub.r.), Wojciech Reszyczński i Elżbieta Korczyńska.

„Klub Trójki” jest emitowany od poniedziałku do czwartku w godz. 21:07-22:00.

Seria zmian w ramówce Trójki

W czerwcu z anteny Trójki zniknęła audycja „Ciemna strona mocy” Aleksandry Kaczkowskiej, Polskie Radio nie przedłużyło umowy z autorką. Pod koniec maja nadawca rozstał się z Romanem Dziewońskim, który miał w rozgłośni audycję „Do trzech razy nuta”, natomiast cykle „Ossobliwości muzyczne” i „Klub folkowy” Wojciecha Ossowskiego mają dalej ukazywać się tylko jako podcasty.

Z anteny zniknął także związany z Trójką od trzech dekad Tomasz Żąda, który w ostatnim czasie prowadził cykle „Polski Express” i „Nocne żądze” oraz jedno wydanie tygodniowo „W tonacji Trójki”. Polskie Radio przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że Żąda pracuje nad nowym projektem muzycznym.

Częściej na antenie pojawia się natomiast Łukasz Ciechański, szef redakcji muzycznej Trójki. Obecnie prowadzi tygodniowo cztery kilkugodzinne audycje.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. Trójka miała 1,9 proc. udziału w rynku słuchalności.

Magdalena Drohomirecka także w Polskim Radiu 24

Od początku maja Magdalena Drohomirecka prowadzi też w Polskim Radiu 24 audycję „Dziedzictwo współczesności”, emitowaną w soboty o godz. 19:05.

Na portalu rozgłośni czytamy, że to „audycja o tematyce historyczno-tożsamościowej, której celem jest zainteresowanie słuchacza szerszym spojrzeniem na bieżące wydarzenia historyczne, z uwzględnieniem dziedzictwa historycznego kraju”. Magdalena Drohomirecka rozmawia z gośćmi o wydarzeniach z historii od okresu II wojny światowej.

Polskie Radio 24 od lutego do kwietnia br. miało 1,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 0,8 proc. rok wcześniej.

Magdalena Drohomirecka to wieloletnia dziennikarka TVP3 Kraków, w którym zaczęła pracować w 1990 roku. Przez ponad 12 lat prowadziła tam serwis informacyjny „Kronika”, a potem program publicystyczny „Tematy dnia”. Do połowy 2017 roku była szefową działu programów informacyjnych.

Od jesieni ub.r. Drohomirecka prowadzi w Radiu Kraków cotygodniową audycję „Po co nam historia”.

Jest absolwentką historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 2015 roku otrzymała od Kolegium Rektorów Szkół Wyższych nagrodę Phil Epistémoni – Przyjaciel Nauki za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz szkolnictwa wyższego, nauki oraz kultury i sztuki.