– Dziwne to będzie uczucie obudzić się rano i nie spieszyć się do radia. Na razie nie usłyszymy się w Radiu ZET – poinformował Damian Michałowski we wtorek po południu na Facebooku.
– Gdy przychodziłem do ZETki byłem 21 letnim dzieciakiem. Dziś wyszedłem z radia jako 33 letni facet. Spędziłem w tej stacji ponad 1/3 swojego życia, praktycznie całą dorosłość, 12 pięknych lat, które na zawsze pozostaną w moim sercu. Poznałem masę ludzi – podkreślił.
Damian Michałowski zapewnił, że „Zetka, to coś więcej niż praca”. – Czasami trzeba zrobić krok w tył, trochę odpocząć i za chwile postawić dwa w przód. I taki jest plan – stwierdził.
Damian Michałowski w Radiu ZET i TVN
Z Radiem ZET Damian Michałowski był związany od 2010 roku. Początkowo prowadził serwisy sportowe, potem był jednym z gospodarzy popołudniowego pasma „Uważam ZET” (do którego wrócił jesienią ub.r.), a w 2018 roku został współprowadzącym porannej audycji „Dzień dobry bardzo”.
W 2019 roku Damian Michałowski zaczął prowadzić razem z Eweliną Pacyną popołudniowe pasmo (w godz. 14-18) „Uważam ZET”, na początku ub.r. zastąpił go w tej audycji Michał Adamski. W ostatnim czasie Michałowski był jednym z gospodarzy popołudniowych wydań „Gościa Radia ZET”.
W marcu 2020 Damian Michałowski razem z Pauliną Krupińską dołączyli do grona prowadzących „Dzień dobry TVN”. Natomiast od minionym sezonie zimowym Michałowski i Sebastian Szczęsny byli gospodarzami studia przy transmisjach z konkursów skoków narciarskich, które pokazywano w głównym kanale TVN.
Przed pracą w Radiu ZET Damian Michałowski był związany z TOK FM.
Z Radiem ZET żegna się Beata Tadla
W zeszłą sobotę ostatni raz na antenie Radia ZET była Beata Tadla. Pod koniec swojej audycji „To właśnie weekend”, emitowanej w godz. 10-13, pożegnała się ze słuchaczami.
W najbliższy poniedziałek 4 kwietnia Radio ZET wprowadzi wiosenną ramówkę. – Pojawią się zmiany i nowości. W nowej ramówce będą również programy autorskie – zapewnił Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu.
Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Radio ZET miało 14,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12,5 proc. rok wcześniej.