Dorota Kania na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press

Na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press stoi teraz Dorota Kania

Instytut Dziennikarstwa Polska Press od 2 marca ma nowe władze – wynika z wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Prezesem została Dorota Kania, członek zarządu Polska Press.

Instytut w KRS wciąż nazywa się Instytut Dziennikarstwa Polskapresse, ale z pewnością jego nazwa zmieni się tak, jak zmieniła się nazwa spółki (Polska Press).

We władzach instytutu od 2 marca zasiadają Grzegorz Widenka (prezes oddziału wrocławskiego i zielonogórskiego PP), Anna Rębiś (prawniczka w PP) i Tomasz Przybek (prezes PP).

Twórcą Instytutu pod egidą koncernu Polska Presse był Marek Chyliński, który wtedy – w 2004 roku – odszedł z funkcji redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego”. Dziś jest profesorem na kierunkach dziennikarskich, wykładającym m.in. na Uniwersytecie Śląskim. Instytut działał ledwie kilka lat. Ostatecznie Marek Chyliński na dobre rozstał się z Polskapresse.

Instytut szkolił głównie dziennikarzy ówczesnego Polskapresse.