Następnie przeprosiła Czabańską.
„Przepraszam panią Annę Czabańską za naruszenie jej dóbr osobistych, dobrego imienia oraz renomy, poprzez rozpowszechnianie przeze mnie nieprawdziwych informacji, jakoby została ona zatrudniona w Polskim Radiu S.A. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Biura Programowego przez panią Agnieszkę Kamińską, prezes Zarządu Polskiego Radia, a następnie, żeby odwdzięczyć się pani Agnieszce Kamińskiej, doprowadziła do zatrudnienia jej partnera pana Andrzeja Pomarańskiego na intratnym stanowisku w Lotos Paliwa Sp. z.o.o. Naruszenie to miało miejsce podczas konferencji prasowej odbywającej się w Sejmie w dniu 21 grudnia 2021 roku” – powiedziała Prokop-Paczkowska.
Podczas grudniowej konferencji prasowej Prokop-Paczkowska zarzuciła Kamińskiej, że ta zatrudniła Czabańską na stanowisku zastępcy dyrektora Biura Programowego Polskiego Radia, rewanżując się za mianowanie jej prezesem Polskiego Radia przez szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego.
Posłanka przeprosiła prezes Polskiego Radia w social media
Anna Czabańska została zatrudniona w Polskim Radiu w 2016 r., a więc na cztery lata przed objęciem funkcji prezes Polskiego Radia przez Agnieszkę Kamińską.
Po przedstawieniu tych informacji posłanka Lewicy wycofała się z zarzutów stawianych na konferencji prasowej. „Podana przeze mnie informacja jest nieprawdziwa. Podałam nieprawdę, za co przepraszam” – czytamy w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej przez Biuro Poselskie Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej.
Oświadczenie posłanka zamieściła też na swoich profilach w mediach społecznościowych.
Agnieszka Kamińska niezadowolona, rozważa pozew
W tym kontekście prezes Polskiego Radia uznała te zarzuty za nieprawdziwe i równoznaczne z naruszeniem dóbr osobistych i zapowiedziała złożenie przeciwko poseł Lewicy pozwu o naruszenie dóbr osobistych.
„Poseł Prokop-Paczkowska jest z zawodu dziennikarką i powinna sprawdzać takie informacje, a tymczasem przyznaje się do podania na specjalnie zwołanej konferencji prasowej niesprawdzonych stwierdzeń” – podkreśliła prezes Agnieszka Kamińska w rozmowie z PAP.
Prezes Agnieszka Kamińska dodała, że jeżeli przeprosiny nie spełnią stawianych wymogów stawianych przez jej prawników, takich jak przeprosiny podczas konferencji prasowej, to „sprawa ta znajdzie finał w sądzie”.
„Oczekiwałam i wciąż oczekuję, że pani poseł przyzna na konferencji prasowej, że podała nieprawdę i sprostuje nieprawdziwe informacje” – dodała Kamińska.
Kim jest Prokop-Paczkowska?
Małgorzata Prokop-Paczkowska między 1989 a 2007 rokiem pracowała w Telewizji Polskiej; związana byłą wówczas z TVP Szczecin i TV Polonia. Zajmowała się realizacją programów informacyjnych i felietonów. Była jedną z założycielek Ruchu Palikota i w 2011 roku została rzeczniczką tego ugrupowania.
Potem współpracowała z Robertem Biedroniem, współtworząc jego partię Wiosna. W czerwcu 2021 Wiosna została rozwiązana, a Prokop-Paczkowska trafiła do Nowej Lewicy.
W 2020 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.