Chodzi o teksty na temat Konrada Dulkowskiego, które w roku 2018 obecna wicenaczelna „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” publikowała na portalu Dzień Dobry Białystok. Sąd orzekł, że sprawa karna, wytoczona przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zostanie warunkowo umorzona na okres dwóch lat. Siewiereniuk-Maciorowska ma natomiast zapłacić koszty procesu i nawiązkę.
O wyniku sądowej batalii poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
– Proces trwał od wielu miesięcy bo Maciorowska nie stawiała się na rozprawy, przysyłając usprawiedliwienia. W jednym z nich twierdziła, że jest zajęta bo musi relacjonować sytuację na granicy z Białorusią. Tymczasem brała udział w nagrywaniu filmików w swoim mieszkaniu zamieszczanych potem na YouTube – stwierdzono.
Pod koniec grudnia ub. roku Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska przegrała w postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym w sprawie o pomówienia Konrada Dulkowskiego. W myśl prawomocnego wyroku sądowego musi przeprosić szefa OMZRiK za dwa teksty, które ukazały się 11 i 12 stycznia 2018 r. na portalu Dzień Dobry Białystok. Pisała w nich m.in. „Manipulacja i kłamstwo sposobem na życie. Czy tak działa OMZRiK?”
Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska to była redaktor naczelna serwisu Dzień Dobry Białystok (Ddb24.pl), Prowadziła też dostępny na YouTube program „Przedpiątek”. W październiku 2021 roku została wicenaczelną wydawanych przez Polska Press dzienników: „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”. Od tego czasu serwisowi szefuje Piotr Walczak.
Siewiereniuk-Maciorowska pojawia się też często jako komentatorka w programie „Jedziemy!” w TVP Info, a także w Polskim Radiu 24, Telewizji Republika czy telewizji wPolsce.pl.