18 listopada około godziny 13 na stronie internetowej Polskatimes.pl pojawił się artykuł pt. „Byli w lesie 1,5 miesiąca. Nie żyje roczne dziecko migrantów”. Informację o śmierci, do której miało dojść 15 listopada, przekazali ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
19 listopada Dorota Kania w trakcie twitterowej rozmowy z historykiem Stanisławem Żerko i dziennikarzem „Gazety Wyborczej” Pawłem Figurskim stwierdziła, że historia o zmarłym dziecku jest fake newsem. Figurski zareagował pytaniem, czemu taki fake news pojawił się również na stronie Polskatimes.pl, która należy do Polska Press. I wysłał Dorocie Kani link do artykułu. Zaledwie kilka minut później tekst został zdjęty ze strony.
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej po opublikowaniu tekstu przez redakcję sprecyzowało, że 15 listopada w trakcie udzielania pomocy trzem osobom jego ratownicy dowiedzieli się z relacji kobiety, że straciła roczne dziecko miesiąc wcześniej, podczas tułaczki w lesie. Polskatimes.pl nie zdecydowała się na sprostowanie w artykule „Byli w lesie 1,5 miesiąca. Nie żyje roczne dziecko migrantów”. Zamiast tego powstał kolejny artykuł „Burza po wiadomości o śmierci dziecka migrantów. PCPM po kilku godzinach doprecyzowało informację” – został opublikowany 18 listopada o godzinie 21, natomiast oryginalny tekst nadal widniał na stronie w niezmienionej formie. Gdy zniknął, na Polskatimes.pl został tekst z poprawioną datą śmierci dziecka, informacją, że nie ma pewności, iż zmarło po polskiej stronie granicy, oraz – uwypuklonymi w tytule – krytycznymi opiniami ludzi na temat pracy służb.