TVN 24 rozpoczął nadawanie 9 sierpnia o godz. 12. Pierwszy serwis poprowadziły Anita Werner i niepracująca już w stacji Beata Borocka. Dziś o 12 – dokładnie jak 20 lat temu – gospodynią serwisu będzie Werner.
Przez cały dzień stacja będzie nadawać program specjalny. Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki pokażą kulisy pracy stacji, oprowadzą po studiach i miejscach w redakcji. Będą rozmawiać z pracownikami, którzy występują przed kamerą, ale też z tymi, których na co dzień nie widać.
„TVN 24 powstał dzięki wizjonerstwu samych założycieli, którzy uwierzyli, że tego typu przedsięwzięcie jest potrzebne, ale także dzięki temu, że przez te lata wiele setek dziennikarzy wkładało w tę stację tak bardzo dużo wysiłku” – mówił Michał Samul, redaktor naczelny TVN 24, który w grudniu 2019 roku zastąpił w tej roli Adama Pieczyńskiego. Samul współpracował z Pieczyńskim od początku istnienia TVN 24. Pierwszym prezesem TVN 24 był Maciej Sojka.
Współtwórcami kanału byli nieżyjący już Grzegorz Miecugow i Sebastian Podkościelny.
W stacji od samego początku jej istnienia pracują m.in. Anita Werner, Andrzej Morozowski, Małgorzata Łaszcz, Marta Kuligowska, Piotr Marciniak i Maciej Knapik. Z TVN 24 związane są od lat Monika Olejnik i Katarzyna Kolenda-Zaleska, a także Konrad Piasecki. Do czołowych dziennikarzy TVN 24 należeli Justyna Pochanke czy Bogdan Rymanowski (przeszedł do Polsatu).
TVN 24 jest dziś najchętniej oglądaną telewizją informacyjną. W pierwszym półroczu 2021 roku jej udział w rynku wyniósł 4,78 proc. (dane Nielsen Media).
„Generalnie uważam, że koleżanki i koledzy robią fantastyczną robotę. »Fakty« oraz TVN 24 są stałym gościem w moim domu. To jest wielka wartość polskiej demokracji i my, do cholery, musimy tego bronić!” – powiedział w rozmowie z „Faktem” Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska” i były prowadzący „Fakty” TVN.
We wtorek, na dzień przed zapowiadaną debatą w Sejmie o lex TVN, Komitet Obrony Demokracji organizuje ogólnopolskie protesty w obronie wolnych mediów. Dotychczas zaplanowano je w 70 miastach.
„Jak mówił Marian Turski, ocalały więzień Auschwitz: »Nie bądź obojętny«. Żadne media nie obronią się same przed ślepo zdesperowaną władzą. Siłą mediów jest opinia publiczna, obywatele. Brońmy TVN! Brońmy mediów, bo bez nich nie ostatnie się żadna demokracja” – napisał w „Gazecie Wyborczej” jej pierwszy wicenaczelny Jarosław Kurski.
Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w wydanym w piątek oświadczeniu napisali, że uchwalenie nowelizacji ustawy medialnej wpisywałoby się w „niepokojący trend dotyczący niezależnych mediów w Polsce”. Wezwali oni polskie władze do zagwarantowania „wolnych i niezależnych mediów oraz inwestycji USA w Polsce”.
19 sierpnia w ramach Top of the Top Sopot Festival 2021 odbędzie się koncert z okazji 20-lecia TVN 24.
Za półtora miesiąca, 26 września, wygasa koncesja dla TVN 24. Nadawca wniosek o jej przedłużenie złożył na początku lutego 2020 roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dotychczas nie podjęła decyzji w tej sprawie.