Radio Wnet przywitało słuchaczy ze Szczecina na Facebooku: „Trochę nam to zajęło, ale dziś witamy Szczecin na częstotliwościach 98.9 FM”. Pierwszą audycją, którą można było usłyszeć dzięki nadajnikowi w stolicy województwa zachodniopomorskiego, było poniedziałkowe „Studio Dziki Zachód” – program prowadzony przez Wojciecha Cejrowskiego i Krzysztofa Skowrońskiego, założyciela Radia Wnet, w którym autorzy komentują wydarzenia społeczne i polityczne.
Stacja nadaje w internecie od 2009 r. Jesienią 2018 r. Radio Wnet pojawiło się na częstotliwościach UKF w Warszawie (87,8 FM) i Krakowie (95,2 FM). Dziś dostępne jest także we Wrocławiu (96,8 FM) i Białymstoku (103,9 FM). Szczecin jest piątym miastem, w którym można usłyszeć Radio Wnet na falach UKF.
Rozgłośnia, której prezesem jest Krzysztof Skowroński, uzyskała koncesję na nadawanie w Bydgoszczy, Łodzi i Lublinie. Na razie stacja nie informuje, kiedy będzie ją można usłyszeć w tych miastach.
Przedostatnie miejsce w badaniu słuchalności
Stacja liczy na wsparcie finansowe od słuchaczy. Zbiórkę organizuje pod adresem: zrzutka.pl/Radiownet. Do tej pory rozgłośnię wsparło 829 osób, które wpłaciły na Radio Wnet ponad 100 tys. zł.
We wrześniu 2019 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość 98,9 MHz w Szczecinie. Przyznała koncesję Radiu Wnet. Oprócz stacji Krzysztofa Skowrońskiego nadawaniem w Szczecinie zainteresowane były także spółki: Eurozet z projektem Otoradia oraz Moje Media, kierowane przez byłych szefów Radia Szczecin.
W okresie grudzień 2020 r. – maj 2021 r. udział Radia Wnet w czasie słuchania w Warszawie wynosił 0,7 proc., a w Krakowie – 0,4 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar). W obu miastach stacja zajęła przedostatnie miejsce w rankingu słuchalności.