Informację o wynikach naboru podano na stronie internetowej resortu, a także na jego profilu na Twitterze. W komunikacie przypomniano, że celem programu „Czasopisma” jest „wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych, zarówno tych o wieloletnim dorobku i ugruntowanej pozycji, jak i tych, które uzyskały status opiniotwórczych w ostatnich latach”.
Przyznane wsparcie to 5,5 mln zł na 64 projekty wspierające czasopisma kulturalne. Dotacje otrzymają m.in. magazyn historyczny „Mówią wieki” (112,5 tys.), kwartalnik „Pamiętnik Literacki” (54,7 tys.), czasopismo „Teksty Drugie” (58,5 tys.), czasopismo „Civitas Christiana” (30 tys.), miesięcznik „Promyczek Dobra” (112,5 tys.) oraz miesięcznik „W drodze” (60 tys.).
Dofinansowanie na lata 2021-23 otrzymały: dwumiesięcznik literacki „TOPOS” (blisko 376,2 tys. zł), kwartalnik „Fronda Lux” (292,5 tys.), kwartalnik historyczny „Karta” (337,5 tys.), czasopismo naukowe „Prace polonistyczne” (30 tys.), miesięcznik „Kino” (270 tys.), a także „Rocznik Chopinowski” (80 055 tys.).
Wsparcie trafi też m.in. do: kwartalnika poświęconego żołnierzom wyklętym „WYKLĘCI” (108,8 tys.), „Niepodległości i Pamięci (69,3 tys.), kwartalnika „Guliwer” (67,5 tys.), kwartalnika „Scena” (39 tys.), a także czasopisma „Taniec” (19 tys.).
Resort kultury podał, że jeżeli wniosek złożony przez czasopismo nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt, przysługuje możliwość złożenia odwołania. Należy je składać za pośrednictwem systemu EBOI do 21 lutego. „Jeśli wniosek kwalifikuje się do odwołania opcja jego złożenia będzie aktywna wyłącznie dla wniosku o numerze EBOI wskazanym w tabeli wyników” – zaznaczono w komunikacie.