Szczepan Twardoch felietonistą „Dużego Formatu” w „Gazecie Wyborczej”

Szczepan Twardoch

Pisarz Szczepan Twardoch będzie pisał felietony do co drugiego wydania „Dużego Formatu”, dodatku reporterskiego do „Gazety Wyborczej” (Agora).

W pierwszym felietonie do „Dużego Formatu”, zatytułowanym „Stary Draga”, Szczepan Twardoch napisał o swoim niedawno zmarłym dziadku, którego 100-letnie życie było kwintesencją śląskiego losu. Tekst ukaże się w najbliższym wydaniu magazynu („Duży Format” od kilku lat ukazuje się z „Gazetą Wyborczą” w poniedziałki).

Felietony Szczepana Twardocha będą publikowane w „Dużym Formacie” co drugi tydzień.

– Szczepana Twardocha nie trzeba przedstawiać, to jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, wielokrotnie nagradzany autor m.in. „Morfiny”, „Dracha” oraz „Króla”, którego świetną ekranizację oglądamy na antenie Canal+. Oddajemy więc nasze łamy felietoniście z najwyższej półki. Cieszymy się z tego bardzo, a ja – jako Ślązak – podwójnie – komentuje Bartosz Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

W ostatnich latach Szczepan Twardoch jako felietonista współpracował m.in. z Onetem (od jesieni 2017 roku), Silesion.pl i Focus.pl (od lutego 2019 roku). „Piątki bez zebrań” nowym rozwiązaniem dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.

„Duży Format” bez Vargi, Springera i Szczygła, wrócił Orliński

W grudniu ub.r. po 30 latach pracy z „Gazetą Wyborczą” rozstał się pisarz Krzysztof Varga, który przez wiele lat pisał felietony do „Dużego Formatu”. Został felietonistą „Newsweek Polska”. .

Jednocześnie współpracę z „Dużym Formatem” skończył Filip Springer, natomiast na łamy magazynu po kilku latach przerwy wrócił Wojciech Orliński. W październiku ub.r. felietony do „Dużego Formatu” przestał pisać Mariusz Szczygieł.

Według danych ZKDP w listopadzie ub.r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 65 976 egz., o 29,55 proc. mniej niż rok wcześniej.

Według badania Mediapanel w listopadzie ub.r. Wyborcza.pl zanotowała 9,38 mln użytkowników i 32,32 proc. zasięgu. Na koniec września z prenumeraty cyfrowej „GW” korzystało 241 tys. internautów.