W środę wieczorem za odrzuceniem sprawozdania KRRiT głosowało 50 senatorów, przeciw było 45, jeden wstrzymał się od głosu.
Senat podjął też uchwałę o odrzuceniu informacji RMN o jej działalności w 2019 roku. Za odrzuceniem informacji było 49 senatorów, przeciw 45 senatorów, nikt się nie wstrzymał.
Przyjął także nowelizację ustawy o RMN, która wprowadza procedurę powoływania przez prezydenta członka Rady w przypadku wygaśnięcia czyjegoś członkostwa przed upływem kadencji. Za nowelą ustawy opowiedziało się 93 senatorów, jeden był przeciw i jeden wstrzymał się od głosu.
Informację o działalności RMN oraz sprawozdanie z działalności KRRiT przyjął już Sejm. Nastąpiło to 14 sierpnia 2020 roku. Gdyby zarówno Sejm, jak i Senat odrzuciły sprawozdanie KRRiT, to nastąpiłoby wygaszenie kadencji Krajowej Rady – chyba że nie zatwierdziłby tej decyzji prezydent RP.
Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji KRRiT ma obowiązek przedstawić sejmowi, senatowi, prezydentowi oraz prezesowi Rady Ministrów sprawozdanie z działalności za poprzedni rok.