– Zakończyła się pionierska faza rozwoju projektu telewizji WP związana z uruchomieniem stacji. Cieszę się, że mogłem służyć Grupie Wirtualna Polska swoim doświadczeniem w tym niezwykle wymagającym czasie – skomentował Wojciech Pawlak w komunikacie prasowym swoje odejście z telewizji WP.
Pawlak został szefem stacji w marcu ub.r., wcześniej był m.in. dyrektorem TVP2, dyrektorem ds. strategii i komunikacji w Telewizji Polsat i prezesem TNS OBOP.
Obecnie telewizją WP będzie zarządzał zespół, który tworzą dyrektor operacyjny Daniel Czarnecki, dyrektor programowy obszaru rozrywki i stylu życia Barbara Bilińska (pełni tę funkcję od połowy marca br.), wiceprezes Wirtualnej Polski ds. wydawniczych Tomasz Machała (odpowiada za publicystykę i informacje telewizji WP), wiceprezes Wirtualnej Polski ds. marketingu Marta Czartoryska-Żak (odpowiada za komunikację kanału) oraz dyrektor ds. produkcji, techniki i emisji Jacek Amsterdamski.
Daniel Czarnecki pracuje w WP od połowy ub.r., poprzednio pełnił funkcję dyrektora strategii. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w Telewizji Polskiej, pełnił tam różne funkcje menedżerskie m.in. dyrektora finansowego.
– Dziękuję Wojtkowi za blisko dwuletnią współpracę z WP. Od naszych, wspólnych starań w procesie koncesyjnym, poprzez skuteczne doprowadzenia kanału do startu. Po pierwszych czterech miesiącach wchodzimy w planowany wcześniej etap głębszej integracji struktur telewizyjnych z online’owymi. Stąd dwoje wiceprezesów WP w zespole zarządzającym telewizji – komentuje te roszady Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.
Stacja WP jest nadawana od początku grudnia ub.r. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8) i na stronie głównej portalu WP.pl. Ponadto jest obecna w ofercie sieci kablowych UPC, Vectra, Toya i Inea oraz Netii, a 15 marca pojawiła się w nc+. Nadal jest natomiast niedostępna w Cyfrowym Polsacie.
Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. telewizja WP miała 0,15 proc. udziału w oglądalności naziemnej telewizji cyfrowej, mniej niż dwa inne kanały (Nowa TV i Zoom TV) uruchomione na ósmym multipleksie.
Jacek Świderski niedawno stwierdził, że stacja WP jak na razie osiąga wyniki poniżej oczekiwań, a jej ramówka jest niewystarczająco dostosowana do potrzeb widzów naziemnej telewizji cyfrowej, więc zostanie niebawem zmieniona. – Nie mamy wielu kompetencji w rozumieniu widzów „MUX-owych”, nasze doświadczenia dotyczą innych grup odbiorców. Na MUX-ie ewidentnie nie trafiliśmy z ofertą, chcemy to możliwie szybko skorygować – powiedział Świderski.