Podczas jednego z wydań porannego programu TVN Filip Chajzer w rozmowie z psycholog Marią Rotkiel symulował atak paniki podczas tematu zapowiedzianego na „pasku” napisem: „Zachowaj spokój – to atak paniki”. Współprowadząca Małgorzata Ohme chwilę wcześniej stwierdziła, że przy takim ataku należy uspokoić dziecko, które ma się w sobie, nazywając jednocześnie Chajzera dzieckiem. W odpowiedzi na to chwycił ją za rękę mówiąc „Musimy kończyć, bo dostałem ataku!”. Rozłożył się na fotelu, zaczął jęczeć i głośno oddychać. Na początku rozmowy Chajzer zaznaczył, że ataki paniki to „temat poważny i nie można sobie z niego robić jajc”.
Zachowanie prowadzącego skrytykowała spora część internautów oraz dziennikarzy, głos zabrało również kilka osób, które na co dzień zmagają się z tego typu problemem.
Sam Chajzer z sytuacji w programie śniadaniowym tłumaczył się później słowami: – Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na co dzień dotyczy ten problem – zapewnił dziennikarz.
Dodał, że w komentarzach do tej sprawy wielu internautów szydziło z tragicznej śmierci jego syna w wypadku samochodowym w 2015 roku. – Do tego dziesiątki drastycznych zdjęć z wypadku wklejanych na mój profil facebook oraz wysyłanych w wiadomościach. To skala podłości wykraczająca poza normy człowieczeństwa – ocenił.
Skargi do KRRiT na zachowanie Chajzera, apel o usunięcie z programu
Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazała nam, że do urzędu wpłynęło 18 skarg od osób indywidualnych na zachowanie prezentera. KRRiT zwróci się do nadawcy o materiał i stanowisko wobec zawartych w skargach zarzutów. W związku z programem na Facebooku powstało również wydarzenie „Apel do TVN o usunięcie Filipa Chajzera z wizji”. Dołączyło do niego blisko 20 tys. osób. Prezenter tłumaczył też swoje zachowanie słowami: „Jedyną intencją, którą miałem, było nawiązanie do rozmowy o zakupach świątecznych w zatłoczonym centrum handlowym, na które (jak zapewne większość facetów) reaguje mniej więcej w taki właśnie sposób”.
Kilka dni później dziennikarz zaapelował do największych sieci handlowych o wsparcie w przygotowaniu ok. 900 paczek dla uczestników Powstania Warszawskiego. – Potrzebujemy ok 900 jednakowych paczek z produktami, które sprawiają, że tym Wielkim ludziom po prostu zrobi się miło. Czy zechcecie podzielić się z nimi swoim sukcesem? – spytał na swoim fanpage’u facebookowym.
Chajzer współprowadzącym „Dzień Dobry TVN”
Filip Chajzer i Małgorzata Ohme zostali gospodarzami „Dzień dobry TVN” dołączyli z początkiem ramówki jesiennej, zastąpili Magdę Mołek i Marcina Mellera.
Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu i październiku br. program oglądało średnio 370 893 widzów, co dawało 8,38 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 468 907 widzów i 10,45 proc. rok wcześniej.