Rada Mediów Narodowych powołała Dariusza Wasielewskiego na prezesa Radia Gdańsk w czerwcu 2018 roku. Wcześniej był prokurentem i dyrektorem operacyjnym tej rozgłośni.
W czwartek, 5 września br. miał jednak zrezygnować ze stanowiska. Spytaliśmy go, co jest powodem jego odejścia z pełnionej funkcji. Czekamy na odpowiedź.
Rada Mediów Narodowych wybierze nowego szefa rozgłośni
Jak udało się nam dowiedzieć, Rada Mediów Narodowych zajmie się wyborem nowego prezesa Radia Gdańsk na posiedzeniu zaplanowanym na 12 września br.
Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański miał prosić jej członków, aby kandydatury na szefa gdańskiej rozgłośni przesyłali do 11 września.
Dariusz Wasielewski rolę prokurenta pełnił po tym, jak ówczesny prezes rozgłośni, Andrzej Liberadzki zrezygnował ze stanowiska w lutym br. Co prawda Rada Mediów Narodowych powołała na miejsce Liberadzkiego Grzegorza Sielatyckiego, jednak zrezygnował z nowej funkcji jeszcze tego samego popołudnia. W praktyce to Wasielewski zarządzał spółką już od 1 marca 2018 roku.
Wcześniej był już w zarządzie Radia Gdańsk – w 2006 roku. W swojej medialnej karierze był m.in. dziennikarzem, reporterem, komentatorem, pisał m.in. do „Tygodnika Gdańskiego” i „Dziennika Bałtyckiego”. Był członkiem Komisji Kultury Rady Miasta Gdańska w latach 1999-2002. W latach 2002-2006 był rzecznikiem prasowym NSZZ „Solidarność”.
To między innymi za jego kadencji słuchacze Radia Gdańsk protestowali w związku z zapowiedzią zwolnienia Agnieszki Michajłow oraz Jacka Naliwajka, doświadczonych dziennikarzy stacji. Ostatecznie odeszli za porozumieniem stron.
Z kolei we wrześniu ub.r. Wasielewski poinformował, że stacja tym razem nie przyzna nagrody Złotego Klakiera na festiwalu filmowym w Gdyni. Oficjalnym powodem miał być fakt, że nie można zmierzyć czasu oklasków po poszczególnych filmach, natomiast jeszcze tego samego dnia rano rozgłośnia podawała, że wyróżnienie ma otrzymać film „Kler”.
Radio Gdańsk miało 7,9 proc. udziału w rynku słuchalności w pierwszym półroczu br. Stanowi to wzrost o 1,3 pkt. proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.