„Żegnam się z telewizją i zawodem” – oświadczył Włodzimierz Szaranowicz w wywiadzie na stronie internetowej TVP Sport. Przeprowadził go Jerzy Chromik, który pracuje z Szaranowiczem nad biograficzną książką. Wieloletni dziennikarz i komentator Telewizji Polskiej przyznał, że to decyzja spowodowana chorobą. „Teraz nie chcę wiedzieć, jak się to będzie rozwijało. Będę z tym musiał żyć, ale nadal zachowuję się tak, jakby było normalnie. Wstaję i przełamuję się, a jak coś boli, to staram się ćwiczyć, żeby zlokalizować to miejsce i po prostu wygonić diabła” – mówił w rozmowie.
O chorobie dowiedział się, gdy był dyrektorem TVP Sport (pełnił tę funkcję do 2017 roku). „Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim. Nie mogę powiedzieć, że to były złe lata dla mnie, ale inne, wymagające innych predyspozycji. Być może jako dowódca prowadzący ekipę olimpijską byłem na swoim miejscu, natomiast jako menedżer, który miał na co dzień walczyć o wszystko w tej telewizji, aby się w jakiś sposób budowała przyszłość sportu, to może to nie było dla mnie wymyślone zajęcie” – przyznał.
„Halo, Włodku”. Benefis Włodzimierza Szaranowicza
W poniedziałek o godz. 17.30 TVP pokaże benefis Włodzimierza Szaranowicza „Halo, Włodku!”. Program poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz. Gośćmi będą m.in.: Dariusz Szpakowski, Marek Rudziński, Jacek Wszoła, Władysław Kozakiewicz, Sebastian Chmara, Sofia Ennaoui, Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Norbert Rokita, Piotr Małachowski i Radosław Majdan.
Podczas benefisu zaprezentowane zostaną ciekawostki z życia dziennikarza, zabawne historie z jego udziałem, legendarne komentarze.
40 lat Włodzimierza Szaranowicza w TVP
Włodzimierz Szaranowicz przez ponad 40 lat był związany z Telewizją Polską. W latach 2009-2017 był dyrektorem redakcji sportowej Telewizji Polskiej i TVP Sport. Jako sprawozdawca sportowy przekazywał relacje z wielu dyscyplin, jednak kibice zapamiętają go przede wszystkim z komentowania skoków narciarskich i zawodów lekkoatletycznych.
W swojej bogatej karierze dziennikarskiej aż 19 razy był akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie – od igrzysk w Moskwie w 1980 do igrzysk w Pjongczangu w 2018), co plasuje go na pozycji zdecydowanego lidera wśród polskich dziennikarzy sportowych i w ścisłej czołówce światowej. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, był koszykarzem (podczas studiów reprezentował barwy AZS Warszawa), nauczycielem, trenerem.
Szaranowicz jest laureatem m.in. trzech Telekamer, Złotej Telekamery, Wiktora i Super Wiktora, otrzymał też Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.