Zrobią PISEMKO

Warsztaty w redakcji Pisma dla dzieci w wieku szkolnym

W związku ze strajkiem nauczycieli i nauczycielek, miesięcznik „Pismo. Magazyn Opinii” otworzy swoją redakcję dla dzieci w wieku szkolnym, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

W piątek, 12 kwietnia br. od rana w warszawskiej siedzibie „Pisma” członkowie zespołu redakcyjnego wraz z zaprzyjaźnionymi autorami i autorkami magazynu poprowadzą warsztaty i zajęcia dla dzieci.

Najpierw był post z ofertą opieki nad dziećmi w związku ze strajkiem nauczycielskim, na który szybko zareagował Marcin Wicha i zaproponował warsztaty. A dalej już poszło. Autorów i autorki Pisma oraz jego przyjaciół nie trzeba było w ogóle namawiać. Zgodzili się od razu” – mówi Magdalena Kicińska, redaktorka naczelna „Pisma”. „Ponadto, wszystkich młodych gości i gościnie zapraszamy do dzielenia się pomysłami na temat tego, o czym warto napisać, co ich ciekawi, o czym chcieliby dowiedzieć się więcej. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym. W zależności od tego, jak długo potrwa strajk, rozważymy powtórzenie akcji” – dodaje Kicińska.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Ramowy plan warsztatów:
8.30 – 9.15, 9.15 – 10.00 TomEK Frycz i Marcin Wicha: Pobudka z „Klarą”. Skąd się wzięły litery…?
10.00-10.45 Teresa Drozda (RDC) o tym, jak się pracuje w radiu.
10.45-11.30 Sylwia Chutnik czyta i opowiada o byciu pisarką.
11.30-12.15 – Mikołaj Grynberg o tym, jak to jest być fotografem.
12.15-13.15 – redaktorka naczelna „Pisma” Magdalena Kicińska i dyrektor artystyczny Karol Tyczyński o tym, jak się robi gazetę.
13.15-14.00 – Reporter Mirosław Wlekły o podróżach Tony’ego Halika w dalekie kraje.
14.15-15.00 – Poetka Eliza Kącka o tym, jak pisze się wiersze.
15.00-15.45. – Reporter Filip Springer o swojej pracy.
15.45-16.30 – Poetka Krystyna Dąbrowska będzie czytała swoje wiersze i o nich rozmawiała.