– Jednostronna decyzja prezesa Andrzeja Rogoyskiego jest zaskoczeniem zarówno dla mnie, jak i bardzo wielu osób z kierownictwa, a także pracowników Polskiego Radia – mówi nam Piotr Chęciński. Podkreśla, że jest współtwórcą serwisu specjalnego German Death Camps, a Polskieradio24.pl i Polskieradio.pl odnotowują wzrosty zasięgów.
Jak się dowiedzieliśmy, pełniącym obowiązki dyrektorem portalu Polskieradio.pl został Paweł Piszczek, dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej i Polskiego Radia 24.
Piotr Chęciński był dyrektorem portalu Polskieradio.pl od lipca 2017 roku. Współpracę z nim krytykowali pracownicy portalu, którzy poskarżyli się jesienią 2017 roku komisji etyki Polskiego Radia. Komisja uznała, że Chęciński łamał zasady etyki obowiązujące w spółce.
Chęciński odpowiadał za uruchomienie we wrześniu 2018 roku serwisu Polskieradio24.pl. Przed przyjściem do Polskiego Radia pracował m.in. w Telewizji Polskiej, z którą związany był od 2006 roku do kwietnia 2017 roku. Telewizja rozstała się z nim z powodu – jak nas wtedy informowało biuro prasowe TVP – „konfliktu interesów”. Z informacji, do których wtedy dotarliśmy, wynikało, że Chęciński równolegle z pracą dla TVP prowadził firmę zajmującą się szkoleniami medialnymi i konsultingiem, był moderatorem konferencji, a do autopromocji miał wykorzystywać materiały wideo z anten TVP.
W styczniu Polskieradio.pl odwiedziło 2 mln internautów (badanie PBI/Gemius).