Paweł Reszka i Marcin Rybak w „Newsweek Polska”

Paweł Rybak

Do grona dziennikarzy tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) dołączył Paweł Reszka z „Tygodnika Powszechnego”. Za miesiąc redakcja wzbogaci się o innego reportażystę – Marcina Rybaka z „Gazety Wrocławskiej”.

To fragment poważnej reorganizacji redakcji, zapowiadanej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przez Tomasza Lisa, redaktora naczelnego tygodnika. Obaj dziennikarze specjalizują się w reportażach, Paweł Reszka dodatkowo zajmuje się pisaniem felietonów, ale na razie nie wiadomo, czy redakcja powierzy mu stałą rubrykę felietonową.

Paweł Reszka między 2003-2006 rokiem był korespondentem „Rzeczpospolitej” w Moskwie, a następnie szefem działu śledczego „Dziennika”. Ostatnio – dziennikarzem i felietonistą „Tygodnika Powszechnego”, skąd odszedł, zachęcony stałym etatem i możliwością pracy w redakcji. – Redakcja poprosiła mnie tylko, żebym pisał dobre teksty, tematyki nie narzucono mi – mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Na powitania Marcina Rybaka z kolei jest jeszcze za wcześnie: przejdzie do „Newsweek Polska” dopiero od marca. To długoletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”, obecnie – „Gazety Wrocławskiej”. Specjalizuje się w dziennikarstwie śledczym. Nie chce na razie rozmawiać o swoim odejściu z redakcji. – Nie jestem żadną gwiazdą. Mogę tylko powiedzieć, że rozstajemy się w zgodzie, bez żadnych wzajemnych urazów – mówi dla Wirtualnemedia.pl.