Na częstotliwości 98,9 MHz w Szczecinie i 96,8 MHz we Wrocławiu w 2011 roku KRRiT ogłosiła konkursy. Regulator co prawda zdecydował o przyznaniu ich Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci „Bajka” (nadawca Radia Bajka), ale postępowanie nie zostało zakończone (Rada nie wydała decyzji koncesyjnych). Wówczas w sądzie toczyło się postępowanie dotyczące przyznania fundacji koncesji na nadawanie w Warszawie i Krakowie. W 2017 roku, po pięciu latach, sprawa została przez sąd prawomocnie zakończona – sąd uznał, że KRRiT przyznała koncesje zgodnie z prawem.
– Obecna Rada wezwała Fundację do uzupełnienia dokumentacji o aktualną sytuację finansową – informuje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska. Nadawca dokumentacji nie przysłał. – Z powodu negatywnej oceny możliwości finansowania programów przez Fundację, dokonanej na podstawie posiadanych dokumentów, KRRiT podjęła uchwały uchylające uchwały z 2012 roku o udzieleniu koncesji w Szczecinie i we Wrocławiu – wyjaśnia Brykczyńska. Po upływie terminów dotyczących odwołania się od decyzji KRRiT Rada mogła ogłosić zwolnienie częstotliwości.
Ponieważ Radio Bajka nie nadaje od końca 2015 roku w Warszawie i Krakowie, KRRiT cofnęła koncesje przyznane fundacji. W kolejnym konkursie częstotliwości w tych miastach regulator przyznał Radiu Wnet.
W wykazie – oprócz Szczecina i Wrocławia – znalazły się jeszcze cztery nowe wolne częstotliwości: 91,6 MHz w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie), 99,3 MHz w Pułtusku (woj. mazowieckie), 90,9 MHz w Kielcach (woj. świętokrzyskie) i 90,1 MHz (woj. warmińsko-mazurskie). W wykazie pozostaje jeszcze częstotliwość 100,3 MHz w Limanowej (woj. małopolskie).
W najbliższym czasie KRRiT ogłosi konkursy dla nadawców na częstotliwości z tego wykazu.