Ilona Januszewska reporterką „Wiadomości”

Wcześniej była pogodynką w TV Republika

Ilona Januszewska

W poniedziałek Ilona Januszewska została reporterką głównego wydania „Wiadomości” TVP1. Poprzednio pracowała w TV Republika, gdzie prezentowała prognozę pogody.

Do poniedziałkowego wydania „Wiadomości” Januszewska przygotowała materiał o rosnących wynikach oglądalności kanału dziecięcego TVP ABC. Przywołała w nim dane Nielsen Audience Measurement za kwiecień br. – stacja z portfolio TVP osiągnęła udział 12 proc. w rynku, po ponad 40-procentowym wzroście. To najlepszy wynik w historii kanału.

Materiał zapowiedział prowadzący główne wydanie dziennika Jedynki Krzysztof Ziemiec. – Gratulacje w imieniu „Wiadomości” złoży Ilona Januszewska – stwierdził prezenter.

Poprzednio Ilona Januszewska pracowała w Telewizji Republika, gdzie prezentowała prognozę pogody. W ramach dyżuru pojawiała się także m.in. w porannym paśmie „Polska na dzień dobry”, gdzie rozmawiała z prowadzącymi o pogodzie. W przeszłości odbywała staż w Telewizji Polsat. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Dzień dobry. Ja i @MorawieckiM życzymy dobrego dnia. Pan Premier na gali @GPCodziennie „Polska jest i będzie piękna. Nie damy jej zniszczyć” pic.twitter.com/7yODRKmbFn

— Ilona Januszewska (@januszewskai) 7 lutego 2018