Dotychczas Piotr Korycki był wiceprezesem zarządu Grupy TVN. Jest z nią związany od 15 lat. Wcześniej był m.in. dyrektorem finansowym. Jako prezes będzie raportował do Katarzyny Kieli, szefowej Discovery w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
„Najbliższe tygodnie poświęcimy na wypracowanie wspólnych struktur operacyjnych, które pozwolą nam dalej dynamicznie się rozwijać oraz tworzyć pogramy, które pokochają widzowie w Polsce i na świecie” – zapowiada w wydanym 9 maja komunikacie Piotr Korycki.
W zarządzie Discovery i TVN znaleźli się też: Edward Miszczak (wiceprezes, odpowiada za kanał TVN i rozrywkowe kanały tematyczne oraz naziemne, za produkcję treści programowych, zaś we współpracy z Tomaszem Marszałłem za marketing i autopromocję); Adam Pieczyński (wiceprezes, odpowiada za wszystkie kanały i programy informacyjne, w tym nową komórkę informacji sportowych), Dorota Żurkowska-Bytner (z ramienia Discovery odpowiada za Eurosport, krajową i międzynarodową dystrybucję połączonego portfolio kanałów oraz produktów, rozwój współpracy z partnerami w Polsce i za granicą, a także za zintegrowany obszar badań); Rafał Ogrodnik (odpowiada za finanse, wsparcie biznesu i integrację Discovery z TVN), Piotr Tyborowicz (odpowiada za przychody z reklam, sponsoringu i innych rozwiązań reklamowych w telewizji oraz segmentu digital dla połączonego portfolio, a także za działalność brokerską Premium TV); Maciej Maciejowski (technologia i rozwój segmentu digital); Marek Szydłowski (obszar prawny, compliance i bezpieczeństwo informacji dla obu organizacji) i Agnieszka Trysła (strategia kadrowa dla Discovery i TVN).
W nowym składzie rady nadzorczej Discovery i TVN, oprócz Jima Samplesa, są także: przewodniczący Jean-Briac Perrette – prezes Discovery Networks International, Katarzyna Kieli, Simone Nardi – CFO International w SNI, Savalle Sims – EVP i General Counsel w Discovery.
W marcu br. zakończyło się przejęcie SNI, dotychczasowego właściciela TVN, przez Discovery. Wartość transakcji wyniosła 14,6 mld dol.