Regionalne gazety Polska Press Grupy przygotowały ofertę wakacyjną

Dzienniki Polska Press latem postawiły na kontakt z czytelnikami

Dzienniki Polska Press mają stawiać latem na lokalność i bezpośredni kontakt ze swoimi odbiorcami. Najczęściej poruszane tematy to nieoczywiste atrakcje turystyczne, kulinarne odkrycia i wyprawy rowerowe.

Redakcje białostockiego „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” zaproszą internautów i czytelników do odkrywania mniej znanych zakątków Suwalszczyzny takich jak jezioro Gałęziste, Górka Krzemieniucha czy dzikie punkty widokowe ukryte w Wigierskim Parku Narodowym. Te lokalizacje zostaną zaprezentowane w formie galerii zdjęć, materiałów wideo oraz krótkich rolek publikowanych w mediach społecznościowych.

Dla miłośników miejskich wędrówek przygotowywany został cykl poświęcony nieoczywistym atrakcjom Białegostoku, oparty na „Osiedlowniku” Andrzeja Kłopotowskiego. W wakacyjnym cyklu pojawi się też „Poranna Joga” – ośmioodcinkowy cykl wideo z Anną Chomczyk. Z kolei „Poranny RozGłos” – seria spotkań z aktorką Justyną Godlewską – pomoże widzom pracować nad dykcją, emisją głosu i kontrolą emocji, przydatnymi nie tylko na scenie, ale i w codziennym życiu.

Redakcja „Dziennika Bałtyckiego” uruchomiła specjalną zakładkę „Wakacje na Pomorzu”, która ma być przewodnikiem po letnich atrakcjach regionu. Powstaną też poradniki, mapy z najpopularniejszymi trasami rowerowymi i szlakami kajakowymi, a także relacje z wydarzeń historycznych takich jak oblężenie Malborka. Przewidziano konkurs „Parawan tygodnia”, który ma zachęcić internautów do dzielenia się zdjęciami z wakacyjnych pobytów na plażach.

Od lipca „Gazeta Pomorska” i „Express Bydgoski” inicjują serię praktycznych porad wideo z udziałem ratowników medycznych i strażaków. W krótkich rolkach eksperci opowiadają, jak zadbać o zdrowie podczas upałów, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak chronić tereny zielone, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Ponadto w największych miastach regionu – Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu i Toruniu – odbędzie się nietypowy wyścig: rower, hulajnoga, pieszo czy samochód, który środek transportu okaże się najszybszy w miejskich korkach.

Redakcja odwiedzi również mniejsze miasta i miasteczka województwa kujawsko-pomorskiego, by sprawdzić, co może zachwycić lub zaskoczyć mieszkańców sąsiednich miejscowości. W przygotowaniu są relacje z kąpielisk, cykl o zamkach regionu, przewodniki tworzone wspólnie z lokalnymi ekspertami oraz kulinarna seria „Nasze smaki”.

„Dziennik Zachodni” przygotował na lato ofertę kreatywną: w cyklu reportaży specjalni wysłannicy odwiedzą legendarne i „memiczne” miejsca na Śląsku. Nie zabraknie również historii o dawnych kopalnianych ośrodkach wczasowych nad morzem czy cyklu poświęconego zwiedzaniu postindustrialnych perełek takich jak Fabryka Porcelany w Katowicach, EC Szombierki czy Elektrownia Zabrze. Ponadto redakcja zaprosi czytelników do udziału w konkursie na internetową „pastę” – krótką, stylizowaną opowieść o dorastaniu, wakacjach i życiu podwórkowym na Śląsku w latach 90.

W każdy weekend pojawią się również propozycje najciekawszych tras rowerowych w województwie śląskim oraz testy śląskich specjałów.

Pod hasłami „Dolny Śląsk Zachwyca” i „Lubuskie Zachwyca” redakcje „Gazety Lubuskiej” i „Gazety Wrocławskiej” przygotowały materiały, które ukazują piękno i różnorodność lokalnych atrakcji. Redakcje przybliżą również wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsca o wyjątkowym znaczeniu duchowym oraz przedstawią propozycje na wakacje bez biletu. Seria „Ile to kosztuje?” wskaże ceny najpopularniejszych atrakcji turystycznych, pomagając czytelnikom zaplanować wakacje zgodnie z założonym budżetem.

Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” przygotowali cykl „Małopolska – Kraina Pięknych Jezior”, prezentujący nowe i odnowione akweny. Powstanie też cykl o winnicach Małopolski. Codziennie publikowany będzie również format „Krakowska była tu”, czyli relacje z atrakcyjnych miejsc turystycznych, z wideo, galeriami i rozmowami z turystami. W ramach projektu NaM Małopolska powstanie mapa festiwali oraz cykl o zapomnianych szlakach i dzikim plażowaniu nad górskimi potokami.

„Kurier Lubelski” zaprosi internautów i czytelników do udziału w cyklu wideo „Wakacje w Lublinie”, w którym będzie pytać turystów, co ich przyciąga do miasta, co im się podoba, a co mogłoby wyglądać inaczej. Ponadto w ramach serii „Wakacje na RODos” dziennikarze zajrzą na ogródki działkowe, by sprawdzić, jak lublinianie spędzają tam lato.

Redakcje Polska Press Grupy z województwa zachodniopomorskiego przygotują na lato cykl przewodnikowy, który pomoże zaplanować weekendowy wypad lub dłuższy urlop w regionie. Wśród propozycji znajdą się m.in. przejazd kolejką wąskotorową na trasie Koszalin-Rosnowo, ścieżki rowerowe wokół jeziora Jamno, edukacyjne trasy po wydmach, wrzosowiska oraz bunkry i inne ślady historii regionu.

„Nowa Trybuna Opolska” proponuje cykl testów ścieżek rowerowych i kąpielisk, które w ostatnim czasie zostały zmodernizowane. Dziennikarze sprawdzą ich jakość, dostępność i atrakcyjność. W ramach serii „Tajemnice Opolszczyzny” redakcja odkryje mniej znane historie i miejsca regionu, natomiast w cyklu „Atrakcje pogranicza” zaprezentuje ciekawe lokalizacje w Czechach, do których można dotrzeć w zaledwie kilkadziesiąt minut od granicy. Dodatkowo ruszy akcja „Pochwal się swoim ogrodem”.

Redakcje „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” zaproszą czytelników w wakacyjną podróż po regionie. Co tydzień zaprezentują nowe, warte odwiedzenia miejsce. Czytelnicy będą mogli podzielić się swoimi ulubionymi zakątkami, przesyłając zdjęcia i filmy. W ramach cyklu „Lato nad wodą” dziennikarze odwiedzą popularne kąpieliska. Nowością będzie „Studio Lato” – plenerowe studio wideo, w którym prowadzone mają być rozmowy o letnim stylu życia. Z kolei w sondzie „Na kocyku z Expressem” dziennikarze porozmawiają z osobami wypoczywającymi w parkach i na plażach. Nie zabraknie również „Letniej Foty”, czyli wspólnych zdjęć z czytelnikami w wybranych lokalizacjach, oraz cyklu „Łódzkie Tajemnice” poświęconego nawiedzonym dworkom i lokalnym legendom. Całość uzupełni seria „Wakacje Blisko Domu” prezentująca m.in. ofertę agroturystyczną.