Ogłoszenia podpisane przez przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego, ukazały się w Monitorze Polskim 16 lipca. Od tej daty podmioty zainteresowane nadawaniem mają 45 dni na przesłanie wniosku. W obu przypadkach chodzi o stacje uniwersalną lub wyspecjalizowaną. Programy muszą jednak zawierać audycje i inne przekazy poświęcone tematyce lokalnej. Chodzi o lokalne serwisy informacyjne i publicystykę. W Szczecinie można uzyskać koncesję pozwalającą na nadawanie na częstotliwości 88,0 MHz (moc 0,2 kW).
Dawna częstotliwość Radia Rekord Świętokrzyskie
W Ostrowcu Świętokrzyskim ogłoszenie dotyczy częstotliwości 89,6 MHz (moc 0,1 kW). Do 2023 roku zajmowało ją Radio Rekord Świętokrzyskie. Rozgłośnia zakończyła jednak nadawanie w związku z uzyskaniem w tym samym mieście częstotliwości 100,9 MHz. Była ona zajmowana, podobnie jak 100,8 MHz w Kielcach do lutego 2022 roku przez Radio Fama Kielce. Rozgłośnia nie wysłała jednak na czas wniosku o przedłużenie koncesji. KRRiT rozpisała nowy konkurs, który wygrało Radio Rekord Kielce. We wrześniu ub.r. Radio Fama wróciło do emisji naziemnej w Kielcach. Wcześniej regulator rozpisał konkurs na częstotliwość 90,9 MHz, który wygrała rozgłośnia.
Kilka miesięcy temu KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy Radia Rekord Kielce na Radio Rekord Świętokrzyskie. Stacja nadaje na częstotliwości 100,8 MHz w Kielcach i 100,9 MHz w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Radomiu Rekord FM jest nadawany na częstotliwości 106,2 MHz, w Iłży na 93,4 MHz, natomiast w Ciechanowie na 88,7 MHz można słuchać Radia Rekord Mazowsze. Niedawno rozpoczęto nadawanie testowe Radia Rekord Sandomierz (99,7 MHz).
Ostatnio KRRiT rozpisała też konkursy na emisję radiową w Gryficach, Pile, Złotowie, Porażynie i w Wałczu. Niebawem powinny ruszyć także postępowania dotyczące Kalisza i Nysy.