W zamkniętej grupie dla patronów Radia 357 pojawiła się informacja dotycząca kolejnego dziennikarza, który dołączy do zespołu prowadzących. W poniedziałek Wirtualne Media informowały o transferze dziennikarki filmowej Anny Tatarskiej, która przeszła do Radia 357 z Chilli Zet, a teraz dowiedzieliśmy się o rozpoczęciu współpracy z Tomaszem Kwaśniewskim.
Wielokrotnie nagradzany reporter związany z “Gazetą Wyborczą” od 1999 roku (z krótką przerwą na pracę dla “Newsweeka”) jest autorem takich książek jak „Dziennik ciężarowca”, „Dziennik taty”, przeznaczonej dla dzieci „Jedno oko na Maroko”, W co wierzą Polacy”, a także napisanej razem z Jackiem Masłowskim opowieści „Czasem czuły, czasem barbarzyńca”. Teraz zaś wystartuje z zupełnie nowym (i podobno mocno “niecodziennym”) projektem radiowym.
Tomasz Kwaśniewski w Radiu 357
Tomasz Kwaśniewski wystartuje z autorskim programem w ramach letniej ramówki, której szczegóły Radio 357 przedstawi w czwartek 20 czerwca. Co ciekawe, jak wyjaśnił sam zainteresowany, ostateczny kształt audycji będzie swego rodzaju niespodzianką również dla niego samego.
– Radio 357 zaproponowało mi bardzo ciekawe wyzwanie. Szczegóły zdradzimy w czwartek, ale mogę nieco zagadkowo powiedzieć, że nawet gdy powiemy wszystko – nadal nie będzie do końca wiadomo, co to będzie za audycja. Tak, każde jej wydanie będzie absolutną niespodzianką – także dla mnie! I to właśnie Państwo będą tu mieli dużo do powiedzenia – zaznaczył Kwaśniewski w oficjalnym komunikacie prasowym.
Letnia ramówka Radia 357 rozpocznie nadawanie już od 24 czerwca. Pełen plan na wakacje zostanie ogłoszony w audycji Marka Niedźwieckiego „Kieruj się na południe”, a po nim odbędzie się sesja Q&A w formie spotkania wideo z udziałem patronów radia.
Kim jest Tomasz Kwaśniewski?
Teksty i reportaże Tomasza Kwaśniewskiego są publikowane od lat w magazynie “Duży Format” Za swoją pracę dziennikarską popularny reporter otrzymał liczne wyróżnienia. Na jego koncie są m.in. Nagroda im. Teresy Torańskiej, Pióro Nadziei Amnesty International, Grand Press oraz Nagroda im. Barbary Łopieńskiej.