W skład multipleksu lokalnego wchodzą obecnie: Telewizja TVT z Rybnika, TV Republika, Stars.TV, TV Okazje, TVS, a także duble kanałów: TVN, TVN7 i Nowa TV, które są dostępne na ogólnopolskich multipleksach. Emisja MUX-L2 jest prowadzona na kanale 47 (682 MHz).
Niedawno informowaliśmy, że Urząd Komunikacji Elektronicznej nie chce przedłużać zgód na działanie multipleksów eksperymentalnych w DVB-T2/HEVC. Multipleksy lokalne nie znikną. Działają w miejscach, gdzie naziemnie funkcjonowały analogowe kanały lokalne.
Jak oglądać Kabaret TV?
Kabaret TV rozpoczął nadawanie 2 kwietnia. W ramówce stacji są 3 główne cykle: „Mistrzowie Kabaretu”, „1,2,3…Kabaret!” oraz „Kabaret na żądanie”. Występują w nich znane i lubiane formacje: Kabaret Smile, Kabaret Chyba, Kabaret Hrabi, Nowaki, a także Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jurki, Czesuaf i Paranienormalni.
Stacja Kabaret TV jest dostępna w dekoderach UPC Polska na pozycji 44, dekoderach Play na pozycji 53 oraz dekoderach Toya na pozycji 47. Stworzono również specjalną stronę internetową – kabarettv.pl, na której można znaleźć m.in. szczegóły dotyczące ramówki i programów. Nadawca pracuje nad poszerzeniem zasięgu.
Na stronie internetowej KRRiT można przeczytać, że Kabaret TV ma mieć charakter wyspecjalizowany – rozrywkowy. Ma być nadawany przez 24 godziny na dobę i skierowany do ogółu widzów, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 16-59 lat. Audycje rozrywkowe zajmą nie mniej niż 72,5 proc. tygodniowego, jak i miesięcznego czasu nadawania w godz. 6.00-23.00. Koncesja pozwalająca na nadawanie w sieciach telekomunikacyjnych jest tańsza niż satelitarna, dlatego kosztowała 2762 zł. Obowiązuje od 13 marca br. do 12 marca 2034 roku.
Kabaret TV wystartował jako kanał FAST (bezpłatny, z reklamami, oferowany w streamingu) na platformie Pilot WP latem 2022 roku. Od kilku miesięcy Wirtualna Polska zamiast tej stacji nadaje kanał Karuzela Śmiechu. Firma wystąpiła wówczas o koncesję do KRRiT, która pozwoli na emisję Kabaret TV w sieciach kablowych i serwisach streamingowych. Uchwałę w tej sprawie KRRiT przyjęła na posiedzeniu na początku marca.