Serwisy informacyjne Radia Bielsko emitującego swój program na południu kraju, od samego rana poświęcone są wyłącznie informacjom związanym z sytuacją powodziową. W dziennikach pojawiają się relacje oraz wypowiedzi osób zajmujących się m.in. monitorowaniem sytuacji czy zwalczaniem skutków powodzi. Również w trakcie programu prowadzonego przez prezenterów pojawiają się aktualne informacje, a dziennikarze dodatkowo odsyłają na swój portal internetowy. Na stronach radiobielsko.pl pojawiają się non stop aktualizowane informacje, a także fotorelacje, ale również np. podawane są numery telefoniczne pod które można zgłaszać podtopienia.
Obszernie o sytuacji informuje beskidzka24.pl – regionalny portal informacyjny Kroniki Beskidzkiej i Głosu Ziemi Cieszyńskiej. Na stronach serwisu pojawiają się obszerne informacje, a także relacje reporterów. Także na stronie portalu bielsko.info (Bielskie Media) pojawią się od rana informacje, m.in. o nieprzejezdnych drogach, a także relacje foto i wideo. Obficie o sytuacji informują także inne lokalne media, np. czechowicki czecho.pl, który zamieszcza informacje wzbogacone o materiały foto i wideo. O sytuacji na południu Polski informuje także Polskie Radio Katowice zarówno w serwisach informacyjnych, a także na stronie internetowej.
O sytuacji hydrologicznej nie informuje na antenie TVP Katowice – pierwsze wydanie serwisu informacyjnego zaplanowane jest dopiero na godz. 14.30. Jednak stacja zamieszcza informacje o sytuacji powodziowej na swojej stronie internetowej oraz na profilu „Aktualności” na platformie Facebook. Z kolei w krakowskiej „Kronice” już o godz. 8.00 pojawiły się pierwsze informacje o sytuacji w Bielsku-Białej. Jedynką w serwisie internetowym TVP Kraków jest sytuacja w Krakowie oraz Olkuszu i powiecie suskim.
O kryzysowej sytuacji informują obszernie również media ogólnopolskie, m.in. RMF FM, TVN24, Polsat News czy portal Onet.pl. Relacje pojawiają się także w TVP INFO. Stacja wykorzystuje, m.in. zdjęcia udostępniane przez profil Waszym Okiem – Radio Bielsko. Po transmisji obrad komisji śledczej, program jest poświęcony sytuacji powodziowej. Stacja emituje program specjalny i łączy się z dziennikarzami w terenie.
Radio Kraków wysłało w zagrożone miejsca reporterów. Nie wszędzie jednak dziennikarze mogli dotrzeć.