Tak wygląda studio radiowej Trójki po ostatnich zmianach

Tak wygląda studio Programu III Polskiego Radia

Polskie Radio uruchomiło odnowione studio M3, z którego Renata Grochal poprowadziła ostatnie sobotnie „Śniadanie w Trójce”. Wnętrze zostało przystosowane do produkcji wizyjnych.

– Bardzo cieszę się z tego, że oprócz sobotniego „Śniadania w Trójce” także moje codzienne rozmowy „Bez Uników”, emitowane od poniedziałku do piątku, przeniosą się w najbliższym czasie do odnowionego studia M3. W czasach, gdy przestajemy słuchać radia już tylko w tradycyjnych odbiornikach, chcemy otworzyć się na nowych odbiorców, ludzi młodych, którzy wiedzę o świecie czerpią w dużej mierze z internetu. To m.in. ich chcemy zachęcić nie tylko do słuchania, ale i oglądania pogłębionych rozmów na najważniejsze polityczne tematy na YouTube, Facebooku Trójki i stronie internetowej naszego radia. Czasem nawet najbardziej wytrawny mówca nie odda słowem tego, co może pokazać obraz, i nawet najsprytniejszy polityk nie ukryje tego, co widać na wizji – mówiła dziennikarka Renata Grochal.

– Nowoczesny wystrój wnętrza, znakomita akustyka studia, przestrzeń zaprojektowana specjalnie do przeprowadzania wywiadów z gośćmi w formie wideo – tak Polskie Radio opisywało zmiany wprowadzone w studiu. Celem remontu technologicznego było przystosowanie pomieszczenia do produkcji wizyjnych, przy równoczesnym zachowaniu radiowego charakteru obiektu. W studiu zbudowano scenografię wizyjną, systemy oświetlenia wizyjnego i oświetlenia scenograficznego.

Obiekt wyposażono w systemy kamer wizyjnych i mikrofonów studyjnych. Tło elementów scenograficznych stanowią ścienne elementy akustyczne, dźwiękochłonne, typowe dla studia radiowego. Rozwiązanie to pozwoliło dostosować akustykę studia do pracy z wieloma mikrofonami przeznaczonymi dla dziennikarzy prowadzących i gości. Osiągnięto zaprojektowany efekt scenograficzny przy równoczesnej poprawie akustyki, co było jednym z podstawowych założeń remontu.

W ostatnich tygodniach nasze zacne i zasłużone studio M3 przeszło niezwykłą przemianę. Zachowując wszelkie walory studia radiowego, pozwalającego rejestrować najwyższej jakości dźwięk, zostało wyremontowane zgodnie z potrzebami studia, umożliwiającego realizację programów w formacie video. Zapraszamy do słuchania i oglądania – mówiła Agnieszka Szydłowska, dyrektorka radiowej Trójki.