„Trójkowy Komentarz Dnia” przestał być emitowany pod koniec grudnia ub.r., kilka dni po zmianie władz Polskiego Radia na podstawie decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Nie wiadomo jeszcze, czy cykl definitywnie zniknął z ramówki Trójki. – Decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.
Latem ub.r. „Trójkowy Komentarz Dnia” został przesunięty z godz. 18:10 na 17:45, równocześnie wywiady skrócono z kilkunastu do ok. 8-9 minut. Były nadawane od poniedziałku do piątku.
W ostatnich miesiącach gospodarzami tych rozmów byli zwykle Karol Gnat i Michał Rykowski (wówczas związani z TVP Info) oraz Dariusz Wieczorkowski z Radia Wrocław. Od wiosny ub.r. niektóre wydania prowadziła Magdalena Drohomirecka, natomiast w lipcu z grona gospodarzy ubył Bartłomiej Graczak, wtedy pracujący w TVP Info.
Nowe władze Polskiego Radia zapowiedziały ograniczenie współpracy z publicystami z innych mediów. Trójka rozstała się m.in. z prezenterką TVP Anną Popek, z Polskiego Radia 24 zniknęli m.in. Adrian Klarenbach, Dorota Kania, Stanisław Janecki, Michał Rachoń i Tadeusz Płużański, a z „Sygnałów Dnia” w Jedynce – Katarzyna Gójska i Grzegorz Jankowski.
Obecnie w Trójce pozostał jeden cykl wywiadów politycznych – „Salon Polityczny Trójki” (emisja od poniedziałku do piątku o godz. 8:45) prowadzony przez Beatę Michniewicz. Dziennikarka jest też gospodynią „Śniadania w Trójce” nadawanego w soboty o godz. 9:05.
Według badania Radio Track w ub.r. Trójka miała równo 2 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,2 pkt proc. więcej niż w 2022 roku.