Na platformie TVP VOD nie ma już zakładki z „Wiadomościami”. Natomiast adres Wiadomosci.tvp.pl, pod którymi działał osoby serwis internetowy programu, przekierowuje teraz na TVP VOD do zakładki z nowym programem informacyjnym „19:30”, emitowanym od czwartku.
Z TVP VOD zniknęły również nadawane przez lata w TVP Info programy publicystyczne „Woronicza 17”, „Strefa starcia” i „Forum”, a także cykl reportaży Doroty Kani „Resortowe dzieci”, który na antenie zadebiutował wiosną br. Nadal można za to oglądać m.in. odcinki „Minęła 20” i „Gościa Wiadomości”. Funkcjonują też witryny „Teleexpressu” i „Panoramy”.
W środę przed południem, zaraz po ogłoszeniu podjętych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego w imieniu Skarbu Państwa zmian we władzach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, przerwano emisję TVP1, pasma wspólnego TVP3 i TVP World. Równocześnie przestał działać portal TVP.info (przekierowuje na TVP.pl), a z TVP VOD usunięto m.in. wszystkie odcinki serialu dokumentalnego „Reset” oraz dostępne tam filmy dokumentalne wymierzone w polityków PO, m.in. „Nasz człowiek w Warszawie”.
Nowe kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przejęło też kontrolę m.in. nad profilami facebookowymi „Wiadomości” (przemianowano go na konto „19:30”) i TVP Info. Natomiast odwołani szefowie TAI nadal kontrolują profil stacji na platformie X i jej kanał youtube’owy. Pojawiają się tam treści kwestionujące legalność zmian wprowadzanych w TVP, Polskim Radiu i PAP.
Na kanale youtube’owym TVP Info od wielu miesięcy publikowano w całości wszystkie najważniejsze programy publicystyczne z anteny stacji, a także filmy, seriale dokumentalne i cykle reportażowe. Nadal są tam dostępne. Kanał ma 355 tys. subskrybentów.
W listopadzie br. platformę TVP VOD odwiedziło 2,85 mln internautów, każdy spędził tam średnio 3 godziny, minutę i 47 sekund (dane z Mediapanelu).