W niedzielnych „Wiadomościach” pojawiła się relacja Joanny Paprockiej o trudnych warunkach pogodowych.
Paprocka jest związana z Telewizją Polską od kilku lat, dotychczas jako reporterka i reasercherka pracowała m.in. w redakcji „Panoramy”.
W maju br. z „Panoramy” do „Wiadomości” przeszedł Bartosz Łyżwiński, przygotowujący materiały głównie o polskiej polityce. Od końcówki lipca jako reporter w głównym wydaniu „Wiadomości” pojawia się Tomasz Handkus z TVP3 Katowice, a od września Małgorzata Gałka z „Panoramy”.
Ponadto w „Wiadomościach” wprowadzono materiały składające się z kilku krótkich informacji z zagranicy. Przygotowują je także osoby spoza redakcji programu, m.in. Agnieszka Zelek, Dariusz Wrzosek i Wojciech Tymiński.
Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. główne wydanie „Wiadomości” miało średnio 2,4 mln widzów (5 proc. mniej niż przed rokiem), z czego 1,69 mln w TVP1, 679,1 tys. w TVP Info, a 31,7 tys. w TVP Polonia. Były liderem oglądalności wśród programów informacyjnych, miały o 182,5 tys. widzów więcej niż „Fakty” TVN.
Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.
W marcowym sondażu Ipsos 69 proc. Polaków uznało, że „Wiadomości” TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym. Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.