O śmierci Jerzego Redlicha poinformował miesięcznik „Nowaja Polsza”, z którym zmarły publicysta był związany od założenia pisma w 1999 roku. – Jego długoletnia praca korespondenta w Moskwie – powiedziałbym, że bez złudzeń – pozwoliła zachować prawdziwie wizjonerską pozycję pisma w latach, gdy Polska z „kraju braterskiego” dla sąsiadów ze wschodu zmieniała się w demokratyczne państwo europejskie z własną tradycją kulturową i historyczną – podkreślił Witalij Portnikow.
Jerzy Redlich przez wiele lat pracował w „Życiu Warszawy”, pisał głównie o tematyce gospodarczej. Potem przez kilkanaście lat był związany z Telewizją Polską: od 1980 do 1981 roku razem z Andrzejem Boberem i Andrzejem Zaporowskim przygotowywał program „Listy o gospodarce”, a w latach 1990-1993 był szefem grupy korespondentów nadawcy w Moskwie.
Natomiast od 1997 do 2004 roku był korespondentem Radia Swoboda.
Redlich napisał książki „Bliski Nieznany Kraj”, „Moskiewskie ABC” i „Wybuch Kontrolowany”. Przełożył z rosyjskiego na polski m.in. książki Ludmiły Ulickiej, Marka Sołonina, Wladimira Makanina i Michaiła Chodorkowskiego, nakręcił filmy dokumentalne „Żołnierze Fuehrera podbijają Polskę” i „Cios w plecy”.