Stacja TVT poinformowała, że moc nadajnika Ornontowice wynosi 2 kW, podczas gdy wcześniej było to 1,5 kW. Multipleks nadawany jest też teraz z nadajnika umieszczonego na Elektrowni Rybnik, którego moc wynosi obecnie 10 kW. Wcześniej wykorzystywany był nadajnik Rybnik „Chwałowice”, mający 1 kW mocy.
Telewizja TVT nadaje od kwietnia 2007 roku. W grudniu 2013 roku uruchomiła multipleks lokalny. Obecnie nadawane są w nim takie kanały jak TVT, TVN HD, TVN7 HD, Nowa TV HD, TV Puls, TV Puls 2, Stars.tv oraz TV Okazje.
To nie koniec zmian dotyczących tego multipleksu. – TVT i tym samym MUX-L2 planuje przejść na standard DVB-T2/HEVC w styczniu 2024, po ukończeniu modernizacji systemów nadawczych oraz po ustabilizowaniu się zasięgu technicznego. Wraz z przejściem na DVB-T2/HEVC wzrośnie liczba kanałów dostępnych na MUX-L2. Oczywiście wszystkie stacje będą w HD, zaś nowości będą interesujące – mówił nam w marcu br. Roman Olma, prezes TVT.
Dlaczego powstały multipleksy lokalne w Polsce?
Multipleksy lokalne działają w lokalizacjach, gdzie w erze analogu były dostępne lokalne stacje telewizyjne. To Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, Lubań, Bolesławiec, Głogów, Lubin, Częstochowa, Kamieńsk, Tomaszów Mazowiecki, Rybnik i okolice. Ponad dekadę temu, po wyłączeniu nadajników analogowych, dotychczasowi posiadacze lokalnych koncesji zyskali prawo do stania się operatorami lokalnych multipleksów. Tak uczyniły nie tylko TVT z Rybnika, ale też Telewizja Łużyce, NTL Radomsko (dzisiaj TVC), Telewizja Dolnośląska Echo (dzisiaj Echo 24) czy TVL (dzisiaj TV Regionalna).