Przypomnijmy, że chodzi o sugestie Gmyza, jakoby poseł Krzysztof Brejza kierował fanpage’em Sok z Buraka, krytykującym i drwiącym z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Pod koniec września 2019 roku Gmyz na antenie programu „Minęła 20” w TVP Info na pytanie Michał Rachonia o to, kto naprawdę kieruje Sokiem z Buraka, odpowiedział: „Jedną z czołowych osób jest Krzysztof Brejza, który ma w tej dziedzinie duże doświadczenie, bo zorganizował tzw. wydział nienawiści w inowrocławskim ratuszu”.
Brejza wystąpił wówczas z pozwem przeciwko Gmyzowi. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy nakazał opublikowanie sprostowania w TVP Info w 24 godziny po uprawomocnieniu się orzeczenia, a także opublikowanie sprostowania w formie postu na Twitterze. Od tej decyzji sądu dziennikarz TVP złożył zażalenie. Sąd Apelacyjny w Gdańsku w październiku 2019 roku nie przychylił się do jego wniosku, nakazując publikację sprostowania.
„Ja niżej podpisany Cezary Gmyz prostuję nieprawdziwą informację zawartą w mojej wypowiedzi z dnia 26 września 2019 roku opublikowanej na antenie TVP Info w programie »Minęła 20« jakoby poseł na sejm Krzysztof Brejza był jedną z osób kierujących stronami na Facebooku i Twitterze o nazwie Sok z Buraka” – napisał po latach na swoim twitterowym profilu dziennikarz TVP.
Do sprostowania odniosła się w środę na Twitterze żona posła Dorota Brejza: „3,5 roku po wyborach, po przeprowadzeniu post. egzekucyjnego, Cezary Gmyz publikuje sprostowanie pomówienia wobec @KrzysztofBrejza. Ten tweet ma być przypięty przez 3 dni. To samo sprostowanie ma być odczytane w TVP info, na antenie, między 20 00 a 21 00” – napisała.