Andrzej Person felietonistą „Przeglądu Sportowego”

Andrzej Person

Dziennikarz i były senator Platformy Obywatelskiej Andrzej Person został felietonistą „Przeglądu Sportowego” (Ringier Axel Springer Polska). Będzie opisywał swoje wspomnienia z kilkudziesięciu lat działalności.

Andrzej Person od początku lutego jest felietonistą „Przeglądu Sportowego”. Jak podkreśla Ringier Axel Springer Polska, dziennikarz i były polityk skupić się ma na swoich wspomnieniach z kilkudziesięciu lat działalności przy polskim sporcie.

Pierwszy felieton opublikowano na stronach Przegladsportowy.onet.pl we wtorek, a dzień wcześniej w papierowym wydaniu „Przeglądu Sportowego”. Wśród felietonistów tytułu jest też m.in. były bramkarz polskiej reprezentacji w piłce nożnej Jerzy Dudek.

Person od 1977 roku pracował jako dziennikarz sportowy (tygodniki „Razem”, „Sportowiec” i „Mecz”), od 1988 roku był komentatorem telewizyjnym w stacjach TVP, a później Eurosport i Polsat Sport.

W latach 1996-2005 był rzecznikiem prasowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a w latach 1996-2004 wiceprezesem, a następnie prezesem Polskiego Związku Golfa.

Z ramienia Platformy Obywatelskiej był senatorem VI, VII i VIII kadencji (2005-2015) w okręgu toruńskim. W 2001 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Od niemal miesiąca „Przegląd Sportowy” ukazuje się tylko dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki). Decyzję w tej sprawie RASP ogłosił pod koniec października. W lipcu ub.r. tytuł po 22 latach zrezygnował z sobotnich wydań.

„Przegląd Sportowy” na rynku od ponad stu lat

„Przegląd Sportowy” to jedna z najstarszych ukazujących się do dziś gazet sportowych w Europie, powstał w 1921 roku. Na początku był tygodnikiem, a od 1929 roku ukazywał się dwa razy w tygodniu (w środy i soboty). W latach 1971-2000 pismo miało pięć wydań w tygodniu. Od 2007 roku jego właścicielem jest RASP. Redaktorem naczelnym tytułu od czerwca 2020 roku jest Paweł Wołosik.

Jak wynika z badania PBC, w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż wydania „Przeglądu Sportowego” wyniosła 16 293 egz.