Zgodnie z przepisami o wydanie koncesji na kolejnych 10 lat trzeba zwrócić się do Krajowej Rady najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej licencji. Tok FM ma koncesję ważną do 3 listopada 2023 roku.
Rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska potwierdza „Presserwisowi”, że regulator otrzymał wniosek Inforadia.
Przedłużeniem koncesji Tok FM zajmie się KRRiT w nowym składzie. Przewodniczącym Krajowej Rady został Maciej Świrski, a wiceprzewodniczącą Agnieszka Glapiak. W Radzie zasiadają również Hanna Karp, Marzena Paczuska i Tadeusz Kowalski.
– Nie widzę żadnego powodu, żeby koncesja dla radia Tok FM nie miała zostać przedłużona – mówi Juliusz Braun, były przewodniczący KRRiT i prezes TVP. – Nadawca działa. Sytuacja właścicielska nie budzi wątpliwości. Nie było zastrzeżeń do działalności programowej, nie były nakładane wielokrotnie kary na nadawcę. Z punktu widzenia prawnego oczywiste jest, że koncesja powinna zostać przedłużona – wylicza Braun.
Spółka Inforadio w 2021 roku wypracowała 2,4 mln zł zysku netto przy 15,3 mln zł przychodów. Radio Tok FM nadaje w 23 obszarach miejskich. W trzecim kwartale 2022 roku rozgłośnia osiągnęła 3,5 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).
Większościowym udziałowcem Inforadia jest Grupa Radiowa Agory, a mniejszościowym – spółka Polityka Info, należąca do Polityki, wydawcy tygodnika „Polityka” i dwutygodnika „Forum”.