Radio Opole podaje, że Wójtowicz ma 45 lat, ukończył Uniwersytet Opolski, z rozgłośnią jest związany od 2007 roku. W Radiu Opole pracował na stanowisku reportera, prowadzącego wiadomości drogowe, ekonomiczne oraz „Agroradio”. Był też prowadzącym magazynów „Reporterskie tu i teraz”, „Loża Radiowa” oraz poranne rozmów „W cztery oczy”. Jest autorem archiwalnych felietonów „Nasza Europa” i „Sojusznicy”.
Odwołany prezes Piotr Moc był w przeszłości redaktorem naczelnym Radia Park Kędzierzyn-Koźle, a także reporterem RMF FM. Był szefem Radia Opole w latach 2016-2022 i 2007-2013. Rada Mediów Narodowych powołała też do rady nadzorczej Piotra Kunickiego, Michała Pająka i Edytę Wdziękońską.
Nowa kadencja Rady Mediów Narodowych
Od lipca w skład RMN wchodzą Krzysztof Czabański (przewodniczący), Piotr Babinetz, Joanna Lichocka, Marek Rutka i Robert Kwiatkowski, który został powołany 10 grudnia 2020 roku. Zadaniem organu jest powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.
Podczas poniedziałkowego posiedzenia RMN odwołała ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Jego następcą został Mateusz Matyszkowicz. Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i większość członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice.
Do zmian doszło natomiast w Radiu Białystok. RMN wybrała Mirosława Bielawskiego na stanowisku prezesa stacji. Dotychczas był on dyrektorem programowym stacji. Trafił do rozgłośni po tym, jak w wyborach samorządowych stracił fotel burmistrza Wasilkowa. Zastąpił Wojciecha Straszyńskiego, który zarządzał rozgłośnią od marca 2016 roku. Na początku radiu Rada Mediów Narodowych wybrała Agnieszkę Kamińską na prezesa Polskiego Radia. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Kamińska pełni rolę jednoosobowego zarządu od stycznia 2020 roku.