Spotkanie Tuska z lokalnymi działaczami PO odbyło się w sobotę 9 lipca w auli Akademii Morskiej w Szczecinie. W piątek redakcje Polskiego Radia Szczecin i TVP 3 Szczecin otrzymały od biura prasowego PO zaproszenie na to wydarzenie. Ale pół godziny przed spotkaniem Patryk Jaskulski z biura prasowego PO poinformował dziennikarzy obu mediów, że nie zostaną wpuszczeni. „CMWP SDP podkreśla, iż w ten sposób PO może łamać konstytucyjną zasadę wolności słowa demokratycznego państwa, która to obejmuje nie tylko wolność wyrażania swoich poglądów, ale także pozyskiwania (i rozpowszechniania) informacji” – napisała Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP, na stronie internetowej SDP. Stwierdziła również, że w przeszłości obie redakcje „wielokrotnie ujawniały różnego rodzaju nieprawidłowości związane z działaniami lokalnych działaczy PO w Szczecinie”. Jej zdaniem brak zgody na ich uczestnictwo w publicznych spotkaniach działaczy PO można potraktować jako szykanę, która oznacza niechęć partii politycznej do transparentnej i jawnej działalności.
To drugi w tym roku protest CMWP przeciwko blokowaniu dziennikarzom mediów publicznych dostępu na oficjalne spotkania. W lutym Centrum zaprotestowało przeciwko niewpuszczeniu na konferencję prasową prezydenta Łodzi dziennikarzy TVP 3 Łódź.
Nie protestowało jednak, gdy podobne kroki podejmowano wobec mediów innych niż państwowe. Np. w lutym br. nie skomentowało w żaden sposób niedopuszczenia dziennikarzy Tok FM i TVN na konferencję Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie. Samo TGPE twierdziło wówczas, że konferencja odbywała się w formie śniadania prasowego, co wykluczało nagrywanie dźwięku i obrazu. Podobnie w maju Centrum milczało, gdy dziennikarze „Tygodnika Podhalańskiego”, „Gazety Wyborczej”, a także „Gazety Krakowskiej” nie zostali wpuszczeni na odbywający się w Zakopanem XXX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”.