13 wolnych częstotliwości radiowych

KRRiT określiła, co może być na nich nadawane

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niedawno zaktualizowała listę wolnych częstotliwości radiowych w analogowym eterze – jest ich 13. W tym tygodniu regulator określił z kolei jakie typu stacje radiowe mają być na nich nadawane. W planach jest rozpisanie konkursów na rozgłośnie, które zajmą wolne częstotliwości.

KRRiT zdecydowała, że na potrzeby rozszerzenia koncesji przeznaczone zostaną częstotliwości w Skierniewicach (89,3 MHz; na program uniwersalny z tematyką lokalną), Dębicy (89,2 MHz; na program uniwersalny), Gródku (97,2 MHz; na program społeczno-religijny), Chojnicach (100,7 MHz; na program uniwersalny z audycjami dla społeczności kaszubskiej), Redzie (93,6 MHz; na program uniwersalny z tematyką lokalną) i Goleniowie (101 MHz; na program uniwersalny z tematyką lokalną).

Z kolei na potrzeby udzielania lub rozszerzenia koncesji przeznaczone zostaną częstotliwości w Łowiczu (107 Mhz; na program z tematyką lokalną) i Tomaszowie Mazowieckim (88,4 Mhz; na program z tematyką lokalną).

Natomiast wyłącznie na potrzeby udzielenia koncesji przeznaczone zostaną częstotliwości w Lęborku (98 MHz; na program muzyczny z tematyką lokalną) i w Słupsku (87,6 MHz; także na program muzyczny z tematyką lokalną).

Teraz Krajowa Rada zwróci się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w celu uzgodnienia parametrów technicznych. Po tym kroku regulator będzie mógł stworzyć ogłoszenia konkursowe i ogłosić postępowania na nadawanie na tych częstotliwościach.

Trwają konkursy na trzy częstotliwości radiowe

Obecnie trwają konkursy na nadawanie programu radiowego w Kielcach (90,9 MHz; walczy sześć podmiotów), Tarnowskich Górach (100 MHz; zgłosił się tylko właściciel Radio Maryja) i w Nysie (103,6 MHz, zgłosiło się 10 podmiotów). Możliwe, że KRRiT rozstrzygnie je w przyszłym tygodniu.