Dariusz Prosiecki po 17 latach pracy w TVN odszedł z „Faktów”

Dariusz Prosiecki

Po 17 latach ze stacją TVN pożegnał się reporter „Faktów”,Dariusz Prosiecki. Zaczął pracę w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, gdzie ma zająć się promowaniem tej instytucji na arenie europejskiej. – Potrzebowałem kroku w przód w mojej karierze, skorzystałem więc z propozycji dołączenia do PAŻP – wyjaśnia Prosiecki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Dariusz Prosiecki zaczynał karierę dziennikarską w 1994 roku, w RMF FM (jako współpracownik), by w 1997 roku przejść do zespołu Radia Zet.

Prosiecki był związany z TVN od 2004 roku. Na początku jako reporter TVN24, a od 2005 roku jako reporter „Faktów” TVN.

W swojej pracy zajmował się najczęściej tematyką obronności, kryminalną i bezpieczeństwa, rzadziej polityczną. Przygotowywał materiały m.in. na temat wojska, służb specjalnych. Relacjonował konflikty w Iraku, Gruzji, Kosowie i Afganistanie.

Przyczyna zmiany pracy? „Chęć rozwoju”

Prosiecki zdecydował się odejść z TVN, powodowany – jak nam mówi – „chęcią zawodowej zmiany”. – Potrzebowałem nowych wyzwań, kroku naprzód w karierze. Nowe miejsce pracy mocno też wiąże się z moimi zainteresowaniami: od lat jestem pasjonatem lotnictwa – podkreśla.

W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Prosiecki będzie zajmował funkcję w biurze strategii i współpracy międzynarodowej. Jego rolą ma być przygotowanie i wdrażanie strategii, która pozwoliłaby na ukazanie PAŻP na arenie międzynarodowej w nowym świetle. –

Jesteśmy w przededniu wdrażania ważnych zmian w prawie lotniczym, chodzi więc także o to, by wykreować w Europie nowy wizerunek Agencji – zaznacza Dariusz Prosiecki.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej to utworzony 1 stycznia 2007 roku państwowy organ zarządzania ruchem lotniczym, podległy Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju. Do zadań agencji należy m.in. zarządzanie przestrzenią powietrzną, zarządzaniem przepływu ruchu lotniczego.

Prosiecki pochodzi z Sanoka. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, włada kilkoma językami – m.in. włoskim, arabskim i angielskim.

Wiele odejść ze stacji telewizyjnych

Prosiecki to niejedyny dziennikarz , który w ostatnim czasie pożegnał się z telewizją. W grudniu 2020 roku po 15 latach z TVN24 pożegnał się Tomasz Marzec. W ciągu ostatnich miesięcy z Polsat News odeszło kilkanaście osób, w tym kilku reporterów. To m.in. Michał Giersz, Magdalena Cenker, Michał Banasiak, Joanna Górska, Wojciech Brzeziński, Mariusz Hradowycz, Rafał Miżejewski i Grzegorz Łaguna. Przedostatni trafił do redakcji RMF FM, a ostatni został rzecznikiem Kulczyk Foundation.

Po 12 latach pracy z Polsat News pożegnał się prezenter Marek Piotr Wójcicki. Giersz rozpoczął z kolei 1 października pracę w CD Projekt Red. Objął stanowisko media fluency trainer’a i będzie pomagał w rozwoju kompetencji komunikacyjnych producenta gier komputerowych.

Niedawno TVN zawiesił innego reportera „Faktów” Krzysztofa Skórzyńskiego po tym jak wyciekły e-maile, z których wynika, że miał doradzać szefowi Kancelarii Premiera Michałowi Dworczykowi. Trwa w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Skórzyński przekonywał w mediach społecznościowych, że nigdy nie doradzał jakimkolwiek politykom. Na Twitterze pojawiły się jednak jego rzekome maile, w których miał instruować polityka PiS co ma powiedzieć podczas konferencji na temat szczepień przeciwko koronawirusowi.

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. główne wydanie „Faktów” średnio oglądało 2,22 mln osób (1,6 proc. więcej niż rok wcześniej), z czego 1,95 mln w TVN, a 271,8 tys. w TVN24 BiS.