Bianka Mikołajewska będzie prowadzić „Popołudniową Rozmowę w RMF FM” w poniedziałki, Paweł Balinowski we wtorki, Tomasz Terlikowski w środy, Piotr Salak w czwartki, a Marek Tejchman w piątki.
– Bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie do współtworzenia „Popołudniowej Rozmowy” przyjęli dziennikarze z różnych redakcji, mający tak różne punkty widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, różnie oceniający wydarzenia w kraju i na świecie. Każdy z nich ma niezwykle bogate doświadczenie dziennikarskie, co gwarantuje, że słuchacze RMF FM otrzymają codziennie ciekawą, barwną, autorską rozmowę prowadzoną z różnych perspektyw – mówi Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM.
„Popołudniową Rozmowę w RMF FM” jest emitowana od poniedziałku do piątku o godz. 18:02. Pierwsza część wywiadów jest nadawana na antenie RMF FM, a druga część – wyłącznie w internetowym Radiu RMF24 i na portalu RMF24.pl.
Wracają wywiady Roberta Mazurka, odszedł Marcin Zaborski
Poprzednio gospodarzem „Popołudniowej Rozmowy” przez pięć lat był Marcin Zaborski, pożegnał się z RMF FM z końcem czerwca. Na razie nie podał swoich planów zawodowych.
Z początkiem września na antenę RMF FM wróci cykl porannych wywiadów, emitowanych o godz. 8:02. Ich gospodarzem od września 2016 roku jest Robert Mazurek.
Według badania Radio Track Kantar Polska od maja do lipca br. udział RMF FM w rynku słuchalności w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,3 proc., o 0,4 pkt. proc. więcej niż rok wcześniej. Stacja od lat jest pod tym względem zdecydowanym liderem.
W czerwcu br. serwis internetowy RMF24.pl zanotował 5,76 mln użytkowników i 19,79 proc. zasięgu, a RMF.FM – 4,22 mln użytkowników i 14,5 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).
Kim są nowi gospodarze „Popołudniowej Rozmowy w RMF FM”
Bianka Mikołajewska od pięciu lat jest wicenaczelną i szefową zespołu śledczego OKO.press. Wcześniej pracowała m.in. w „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”. Otrzymała wiele nagród dziennikarskich, m.in. tytuł Dziennikarz Dekady w ramach Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2019.
Paweł Balinowski to reporter RMF FM, jest związany ze stacją od 9 lat. Codziennie relacjonuje bieżące wydarzenia polityczne w kraju, zajmuje się też tematyką międzynarodową, szczególnie informacjami z Rosji, Białorusi, Ukrainy i państw Bliskiego Wschodu. Pracę jako dziennikarz zaczynał w toruńskim Radiu Plus.
Tomasz Terlikowski jako publicysta jest związany m.in. z „Tygodnikiem Solidarność”, „Do Rzeczy” i „Plusem Minusem”, prowadzi program w Telewizji Republika, gdzie wcześniej pracował m.in. jako redaktor naczelny i programowy, Wcześniej pracował w „Newsweeku”, „Gazecie Polskiej”, tygodniku „Wprost” i kwartalniku „Fronda”, a jego teksty drukowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Polska Codziennie” i „Ozon”. Napisał kilkadziesiąt książek faktograficznych.
Piotr Salak to dziennikarz sportowy Canal+, TVN i TVN24. Wcześniej był związany z platformą N, która w 2013 roku połączyła się z należącą do Canal+ Cyfrą+. Przez 10 lat pracował w RMF FM, m.in. jako reporter oraz szef redakcji sportowej. Kilkukrotnie relacjonował igrzyska olimpijskie oraz piłkarskie mistrzostwa świata i Europy.
Marek Tejchman od listopada 2014 roku jest wicenaczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”. Wcześniej dziennikarz TVN CNBC, TVN24 i TVN24 BIS, gdzie prowadził autorskie programy. W Radiu TOK FM był zastępcą redaktor naczelnej i autorem magazynu „EKG”. Pracował też w Polsacie jako wydawca, reporter i prowadzący „Wydarzenia”, a karierę zawodową rozpoczynał w Radiu PiN.