Według Martiny Bonnier, redaktorki naczelnej „Vogue” na Szwecję, Danię, Norwegię, Finlandię i Islandię, czasopismo będzie miało przede wszystkim formę cyfrową, uzupełnianą „specjalnie wybranymi treściami drukowanymi”. „Na obu platformach chcemy prezentować skandynawskie spojrzenie na modę, design, kulturę i naturę poprzez słowa, obrazy, wideo, podcasty, media społecznościowe, muzykę, a nawet zapachy. Nasze wydanie papierowe traktujemy jako dzieło sztuki, które ma być cenione i eksponowane w domu” – podkreśla w informacji prasowej Bonnier.
Z powodu pandemii premiera „Vogue” została w krajach nordyckich przełożona z wiosny na sierpień. W tym czasie czytelnicy na www.voguescandinavia.com mogli zamówić pierwszy numer czasopisma lub prenumeratę kolekcjonerską wraz z oprawą inspirowaną dziełami szwedzkiej artystki Hilmy af Klint. Grzbiety segregatorów z kolejnymi wydaniami gazety mają utworzyć obraz.
Redakcja „Vogue” na Skandynawię mieści się w Sztokholmie, a jej zespół tworzy 13 osób.
Czasopismo zapewnia, że posiada certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla oraz nie wykorzystuje plastiku. Gazeta dostarczana będzie w opakowaniu nadającym się do powtórnego wykorzystania. Koncepcja prenumeraty tłumaczona jest przeciwdziałaniem „niepotrzebnemu marnotrawstwu w kioskach”.
Skandynawski „Vogue” jest wydawany na licencji pozyskanej od amerykańskiego właściciela marki Condé Nast przez nowo założoną spółkę Four North Stockholm AB, której prezesem jest redaktor naczelna Martina Bonnier. Należy ona do rodziny słynnych szwedzkich wydawców. W latach 2011-2019 Bonnier szefowała należącemu do wydawnictwa Bonnier magazynowi o modzie „Damernas Värld”.
W Polsce „Vogue” zadebiutował w 2018 roku.