2020 rok był zdominowany tematami związanymi z pandemią COVID-19. Jej wybuch był pretekstem do wielu spontanicznych i spektakularnych przejawów empatii i solidarności, takich jak Widzialna Ręka. Inicjatywa ta, podjęta początkowo w gronie znajomych, aby nieść doraźną pomoc podczas kwarantanny, w ciągu doby zaangażowała ponad tysiąc osób, a dziś bierze w niej udział już prawie 110 tys. mieszkańców Polski. Poza grupą ogólnopolską, powstało ponad 150 grup lokalnych w poszczególnych miastach, dzielnicach czy nawet osiedlach, oraz międzynarodowe grupy m.in. w Berlinie, Paryżu, Wiedniu i w miastach Wielkiej Brytanii.
Wzrosła także liczba zbiórek na Facebooku, jak chociażby “Wygramy! Wspieramy Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem”, w ramach której Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 600 tys. złotych na rzecz polskich szpitali walczących z zarazą, oraz zbiórka Fundacji TVN “Dla Bohaterów! Zadbajmy o życie i zdrowie pracowników służb medycznych”, która zebrała blisko 500 tys. złotych w celu pomocy pracownikom służby medycznej. Z kolei Wielkanoc to okres, w czasie którego odbyło się najwięcej grupowych rozmów wideo na Messengerze.
Tematem często poruszanym przez społeczność Facebooka i Instagrama były protesty w obronie praw kobiet. #strajkkobiet, #piekłokobiet oraz #wyroknakobiety to trzy najszybciej rosnące hashtagi na Instagramie w ciągu ostatnich trzech miesięcy.
Globalna społeczność Facebooka łączyła siły dla dobra planety. W mijającym roku ponad 2,5 mln osób na całym świecie wzięło udział w największej w tym roku zbiórce pieniędzy na Facebooku, która jednocześnie była największą w historii platformy. W ramach niej zebrano 35 mln dolarów na pomoc ofiarom pożarów w Australii.
W Polsce najbardziej poruszającym dyskusję wydarzeniem związanym ze środowiskiem naturalnym były pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Użytkownicy Facebooka upamiętniali również znane osoby, które zmarły. Polaków szczególnie poruszyło odejście Romualda Lipki, kompozytora i multiinstrumentalisty związanego z zespołem Budka Suflera. Często wspominali także m.in. kultową piosenkarkę Ewę Demarczyk oraz kompozytora Krzysztofa Pendereckiego.
Facebook po raz pierwszy w swoim podsumowaniu uwzględnił najważniejsze wydarzenia w światowej popkulturze. Wśród tych, które wygenerowały w aplikacjach najwyższe poziomy interakcji, są serial dokumentalny o Michaelu Jordanie „Ostatni taniec”, występ Shakiry i Jennifer Lopez podczas przerwy w finale Super Bowl, a także wielkanocny koncert Andrei Bocellego w Mediolanie.