Strzyczkowski i Niedźwiecki tworzą nowe radio

Kuba Strzyczkowski i Marek Niedźwiecki

W serwisie Patronite.pl ruszyła zbiórka na nowe radio internetowe 357, które tworzyć będą byli dziennikarze Trójki, w tym Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski i Piotr Stelmach. Start planowany jest przed końcem roku.

Zespół ma liczyć 40 osób związanych do niedawna z Programem III Polskiego Radia. W tym gronie będą m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Tomasz Michniewicz, Piotr Kaczkowski, Marek Brzeziński i Katarzyna Borowiecka.

„Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra Stelmacha. Katarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów” – zapowiadają twórcy w serwisie Patronite.pl.

– Będziemy potrzebowali co miesiąc 500 tysięcy złotych, żeby się utrzymać i rozwijać – mówi Tomasz Michniewicz. Informuje, że start radia 3/5/7 planowany jest przed końcem roku. – Zaczynami w internecie, ale z intencją pozyskania częstotliwości FM. Chcemy zrobić pierwsze radio naziemne finansowane społecznościowo. – zapowiada.

Tomasz Michniewicz wyjaśnia, że radio 357 ma różnić się od nadających już w internecie stacji radiowych. – To nie będzie typowe radio internetowe. Przeniesienie radia analogowego do świata cyfrowego to jak kupić Ferrari i jeździć na jedynce – opowiada Tomasz Michniewicz. – Dla tradycyjnie myślącego słuchacza to będzie radio jak rozgłośnia FM, z audycjami o określonych porach. Dla ludzi, którzy lubią i wiedzą jak wykorzystywać możliwości internetu, to będzie raczej mały multimedialny ekosystem, w którym będzie można na przykład ułożyć własną ramówkę lub przełączać się na alternatywne streamy, słuchać tylko informacji lub tylko muzyki – tłumaczy.

10 lipca ruszyło internetowe Radio Nowy Świat, które współtworzą osoby związane wcześniej z radiową Trójką. – Nie traktujemy siebie wzajemnie jako konkurencja. Redakcja Radia Nowy Świat wie, że coś takiego robimy. Koegzystencja nie oznacza konkurencji. Myślimy raczej o współpracy – mówi Michniewicz.