W jesiennej ramówce newonce.radio, która startuje od poniedziałku, 21 września będzie można usłyszeć nowe programy, które poprowadzą Agnieszka Szydłowska, Dorota Masłowska, Wojtek Mazolewski, Lanek, Andrzej Wrona i Maksymilian „Max” Cegielski. Nie zabraknie duetu Kuba Wojewódzki & Piotr Kędzierski, nadal będzie można też słuchać Agnieszkę Woźniak-Starak i producenta Steeza, z audycją wraca Mateusz Gessler. Nowa ramówka newonce.radio promowana jest hasłem „Traktujmy się poważnie”.
Pisaliśmy już o przejściu Agnieszki Szydłowskiej oraz Andrzeja Wrony do newonce.radio. W nowym sezonie pojawią się także inne nowe nazwiska, które w eterze i w formie podcastów będzie można słuchać od 7 rano do późnych godzin nocnych.
Szydłowska: „PS Gra”, „Tygodnik” i „Godzina Czasu
Agnieszka Szydłowska na antenie newonce.radio będzie obecna trzy razy w tygodniu: w środy o 18.00 zaprezentuje audycję muzyczną „PS Gra”, w czwartki o 20.00 – „Tygodnik”, czyli przegląd i komentarz do wydarzeń kulturalnych, a w każdy wtorek o 20.00 – „Godzinę Czasu”, którą współprowadzić będzie z Dorotą Masłowską. Tym samym pisarka zadebiutuje w roli dziennikarki radiowej. Ich pierwszym gościem będzie Agnieszka Holland.
Szydłowska w poniedziałek, 21 września o 20.00 będzie gościć również Marka Niedźwieckiego. Porozmawiają o wspólnej pracy w Trójce, ale i o zakończeniu pewnego etapu w ich życiu. – Obserwowaliśmy z przykrością aferę wokół radiowej Trójki, z którą każdy z nas miał styczność – mniej lub bardziej oficjalną. Do Agnieszki Szydłowskiej zadzwoniliśmy już kilka dni po jej rozstaniu z Programem Trzecim i jesteśmy zaszczyceni, że zdecydowała się przyjąć naszą propozycję współpracy. To jest nowy etap w życiu newonce.radio, na pewno wyzwanie dla Agnieszki, ale także wyjątkowo wyraźny sygnał dla całej branży – radio internetowe to nie zabawka czy fanaberia – uważa Michał Michalski, szef newonce.media.
Nowi prowadzący „Bolesne poranki”
Jesienią do porannego pasma „Bolesne Poranki” dołączy DJ-ka i wokalistka Sara Sudoł, czyli Young Leosia, oraz Krzy Krzysztof, raper, towarzysz podróży i koncertów Quebonafide.
Bez zmian program będzie nadawany w dni powszednie od 7.00 do 10.00, a głównymi gospodarzami będą Piotr Kędzierski oraz raper i autor tekstów, Arek „Ras” Sitarz.
Wrona i Pyziak w newonce.sport
Do pionu sportowego radia (audycji emitowanych od poniedziałku do piątku między 16 a 18) również dołączą nowi prowadzący. Poza wspomnianym Andrzejem Wroną pojawi się także Paweł Pyziak.
Nowością będą „3 sety z Wroną” w których autor podsumuje w każdy wtorek wydarzenia na siatkarskich boiskach, a Grzegorz Sobieszek, trener sportów walk i założyciel Academii Gorila w programie „Z bani” przybliży sylwetki osób, których życie zmieniły sporty walk.
W newonce.sport nadal będzie można słuchać też Przemka Rudzkiego, Arka Sitarza, Jurasa, Dominika Piechoty, Michała Gutki oraz Mike’a Kicksa i Barta Strowskiego.
Hasłem ramówki „Traktujmy się poważnie”
Hasłem jesiennej ramówki ma być „Traktujmy się poważnie” do którego nawiążą nowe, publicystyczne formaty. Będzie to interwencyjne „Mam sprawę” Jacka Sobczyńskiego, media ownera portalu newonce.net oraz „.txt” Maxa Cegielskiego, który wspólnie z Nicolą Le Strange zajmie się tekstami drukowanymi, poważnymi oraz internetowymi w nieco luźniejszej formule.
O przyszłości, technologii i sztucznej inteligencji opowie profesor Aleksandra Przegalińska, futurolog i filozof związana z Massachusetts Institute of Technology i Akademią Leona Koźmińskiego. Zaprosi tym samym do audycji „Coś osobliwego” w każdą środę o 12.00.
W jesiennej ramówce zawitają także inne nowości: Lanek – polski producent, współpracujący m.in z Taco Hemingwayem, Białasem czy Bedoesem od listopada poprowadzi „Mono”.
Z kolei w każdy czwartek o 19.00 Wojtek Mazolewski zaprosi na „Jazz Fajny Jest”. We wtorki o 22.00 Miły ATZ & Phunk’ill zaproponują „Święty Bass”, w której zaprezentują współczesną scenę Wielkiej Brytanii.
Producentka i kompozytorka Chloe Martini zajrzy za kulisy produkcji najważniejszych utworów, a Marek Fall w każdy czwartek o 18.00 zaprezentuje swoje rockowe propozycje.
Bartek Czarkowski, dyrektor programowy newonce.radio ocenia, że stacja w ciągu dwóch lat, z muzycznej, kojarzonej głównie ze sceną rapową podryfowała „najpierw w stronę ambitnej rozrywki, by następnie dzięki kilku formatom zdominować środowisko podcastowe”. – Od wywiadów premium przez audycje muzyczne i publicystyczne po programy dla skejtów. Nowa ramówka to kontynuacja tej drogi, tylko ze zdwojoną siłą, w myśl hasła, które towarzyszyć będzie nam przez całą jesień: „Traktujmy się poważnie” – komentuje Czarkowski.
Radia można słuchać live za pośrednictwem aplikacji mobilnych na Android i iOS, strony newonce.radio, a podcasty są dostępne w serwisach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Apple Music. Średnia liczba odsłuchań podcastów newonce.radio ma wynosić w sumie 800 tys. miesięcznie.
newonce.radio to internetowa stacja, która wystartowała w marcu 2018 roku. Pod marką newonce.media stworzono także portale newonce.net i newonce.sport oraz magazyn drukowany newonce.paper.