Tirado trafiła do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować jej lewego oka. Reporterka mówiła później, że było praktycznie niemożliwe, by policjanci wzięli ją za demonstrantkę i nie widzieli, że jest z prasy. Zapowiedziała, że nadal będzie fotografować zajścia na amerykańskich ulicach.
W piątek wieczorem policja aresztowała Omara Jimeneza, reportera CNN, gdy relacjonował zamieszki. Z kolei Stefan Simons, korespondent Deutsche Welle, znalazł się na linii ognia. Pokazuje to opublikowane przez niemiecką stację wideo. Reporter ma na sobie kamizelkę ochronną z napisem „prasa”. Simons odwraca się i woła w kierunku policji: „Jesteśmy z prasy. Przestańcie do nas strzelać!” Później można zobaczyć, jak policja grozi ekipie aresztowaniem.
W sobotę wieczorem policjanci zranili dwóch dziennikarzy agencji Reutera. Doszło do tego, gdy policja krótko po rozpoczęciu godziny policyjnej użyła wobec demonstrantów gumowych kul i gazu łzawiącego. Nagrania operatora Julio-Cesara Chaveza pokazują, jak celują do niego policjanci. Kilka minut później on i drugi pracownik agencji Rodney Seward zostali trafieni gumowymi kulami, kiedy próbowali schronić się na stacji benzynowej. Chavez został raniony w szyję, Seward miał ranę pod okiem. Chavez trzymał kamerę, a na szyi miał zawieszoną legitymację prasową. Seward miał kamizelkę kuloodporną z napisem „prasa”. Ali Velshi, dziennikarz MSNBC, doznał rany nogi w wyniku trafienia gumową kulą. Postrzelony został też Tom Aviles, reporter WCCO, lokalnego oddziału telewizji CBS, którego w dodatku aresztowano. Stacja pokazała film z jego zatrzymania. Ryanowi Fairclothowi, reporterowi „Star Tribune”, policyjna kula wybiła okno w samochodzie.
Z kolei Leland Vittert, korespondent Fox News, i jego ekipa zostali zaatakowani przez demonstrantów. Tak jak Ian Smith, reporter KDKA TV z Pittsburgha. W Louisville ekipę telewizji Wave 3 News policja ostrzelała pociskami z gazem pieprzowym. W telewizji było widać, jak jeden z funkcjonariuszy celuje w stronę kamery. Dziennikarz „Vice News” Michael Anthony Adams został powalony i spryskany przez policjantów gazem pieprzowym, mimo że pokazywał legitymację prasową. Molly Hennessy-Fiske, dziennikarka „LA Times”, pisała, że została zaatakowana gazem łzawiącym i gumowymi pociskami wraz z fotografką Carolyn Cole oraz kilkoma innymi dziennikarzami. Towarzyszący im operator został później aresztowany. Adolfo Guzman-Lopez, reporter lokalnej stacji radiowej KPCC, dostał gumową kulą w okolice gardła, gdy relacjonował protesty w Long Beach w Kalifornii.
Zamieszki w Minneapolis i innych amerykańskich miastach wybuchły po tym, jak w efekcie interwencji białego policjanta zmarł czarnoskóry George Floyd. Mężczyzna został powalony i podduszony, choć nie stawiał oporu.